Trefa byla o štěstí

Autor první jarní branky byl po čtyřzápasovém střeleckém nezdaru stoper Lukáš Hejda. Hovořili jsme s ním na téma detailů ke gólu a probrali i další postřehy k utkání s Mladou Boleslaví.
(otazka)Lukáši, jak hodnotíš utkání. Nelze se vyhnout tomu, zda to je nečekaný zisk anebo ztráta?(/otazka) (odpoved)No, je to škoda. Před zápasem bychom bod brali, jenže měli jsme to při stavu 0:2 ubránit a to je chyba, že jsme vedení ztratili.(/odpoved) (otazka)Stal ses prvním jarním střelcem. Jaký komentář bys k tvé brance dal?(/otazka) (odpoved)Situace byla po odvrácené standardce. Když bylo vidět, že to před branku bude někdo dávat znovu, tak jsme zůstali s Jirkou Krejčím vepředu. Pak jsem si na něj křikl o míč. Trefa byla spíš o štěstí, mohl jsem to i přestřelit, ale nakonec jsem trefil míč do země a spadlo mi to tam přes brankáře.(/odpoved) (otazka)Jaká gratulace proběhla k prvnímu gólu od spoluhráčů?(/otazka) (odpoved)Vlastně ani zatím nic takového neproběhlo. Ještě uvidím v týdnu v kabině.(/odpoved) (otazka)Ty jsi měl před vyrovnávací brankou problémy, když jsi při zakončení domácích už zůstal zraněný na zemi. Co se před tímto momentem stalo?(/otazka) (odpoved)Nevybavuji si přesně, zda to byl roh. Spadl jsem, protože mě tam někdo strčil. Jenže jak se mi už v první půli stal ten samý problém, tak asi mi vyletěl meniskus. Předtím mi pomohl Aleš Hruška, jenže teď nemohl nikdo. Cítil jsem, že mi v koleni trochu křuplo, když jsem si při pádu přisedl koleno.(/odpoved) (otazka)Počkej a je to vážné, když jsi byl i střídán?(/otazka) (odpoved)Nemělo by to být nic vážného, přesto mě doktoři poslali na raději na vyšetření. Spíš to bude banalita, protože když mi koleno nahodili, tak už jej cítím v pořádku.(/odpoved) (otazka)Ještě se vrátím k vývoji hry. V první půli měla Boleslav převahu, ale ve druhé půli jsme měli dost šancí a mohli jsme přidat i víc branek. Co se událo v kabině?(/otazka) (odpoved)Padaly ostřejší slova, protože trenér měl výhrady ke hře. Pouštěli jsme je moc do hry, ztráceli jsme míče v blízkosti branky a proto měli územní tlak. Ve druhé půli se zlepšil důraz i napadání. Jenže po té snižující brance na nás i tak vytvořili velký tlak.(/odpoved)