Trenér Valachovič končí v Příbrami

Vedení klubu se dohodlo s trenérem Jozefem Valachovičem na ukončení spolupráce.

Jozef Valachovič nastoupil na pozici hlavního trenéra prvního týmu letos v březnu a dokázal s mužstvem bojovat o setrvání v první lize až do posledních kol. Nakonec se však udržet tým v nejvyšší soutěži nepodařilo a následoval sestup do Fortuna národní ligy. Tu mužstvo vedené bývalým slovenským reprezentantem odstartovalo výhrou v Prostějově, následující průběh sezony bohužel nepřinášel výsledky, které se očekávaly.

"Chtěl bych poděkovat trenéru Valachovičovi za práci, kterou pro klub odvedl. Jaro se nám vydařilo a do posledních kol jsme bojovali o setrvání v soutěži. Poté jsme měli dobrý start do nového ročníku, když jsme zvítězili v Prostějově. Bohužel další zápasy již nevyšly podle představ a především v domácím prostředí jsme ztráceli spousty bodů a momentálně jsme na pozicích hrajících o záchranu. Rozhodli jsme se tedy pro trenérskou změnu. Děkuji také za práci trenérům Jánu Murárovi a Danu Huňovi, kteří u prvního mužstva také končí. Všem přeji do dalšího angažmá jen to nejlepší," pronesl důvody k trenérské výměně prezident klubu Jaroslav Starka.

Jozef Valachovič tak končí v příbramském klubu a s ním také jeho asistenti Ján Murár a Daniel Huňa. "Byli jsme na jaře kousek od setrvání v nejvyšší soutěži a vše se mohlo vyvíjet jinak. Letošní sezona bohužel nevychází podle představ a rozhodli jsme se tým znovu nastartovat změnou na pozici trenéra. Trenéru Valachovičovi a jeho asistentům děkuji za služby a profesionalitu, kterou po celou dobu svého angažmá projevovali a přeji jen vše dobré do dalších působišť," okomentoval situaci u prvního mužstva ředitel klubu Jan Starka