1.FK Příbram

Trenér Valachovič končí v Příbrami

Vedení klubu se dohodlo s trenérem Jozefem Valachovičem na ukončení spolupráce.

Jozef Valachovič nastoupil na pozici hlavního trenéra prvního týmu letos v březnu a dokázal s mužstvem bojovat o setrvání v první lize až do posledních kol. Nakonec se však udržet tým v nejvyšší soutěži nepodařilo a následoval sestup do Fortuna národní ligy. Tu mužstvo vedené bývalým slovenským reprezentantem odstartovalo výhrou v Prostějově, následující průběh sezony bohužel nepřinášel výsledky, které se očekávaly.

"Chtěl bych poděkovat trenéru Valachovičovi za práci, kterou pro klub odvedl. Jaro se nám vydařilo a do posledních kol jsme bojovali o setrvání v soutěži. Poté jsme měli dobrý start do nového ročníku, když jsme zvítězili v Prostějově. Bohužel další zápasy již nevyšly podle představ a především v domácím prostředí jsme ztráceli spousty bodů a momentálně jsme na pozicích hrajících o záchranu. Rozhodli jsme se tedy pro trenérskou změnu. Děkuji také za práci trenérům Jánu Murárovi a Danu Huňovi, kteří u prvního mužstva také končí. Všem přeji do dalšího angažmá jen to nejlepší," pronesl důvody k trenérské výměně prezident klubu Jaroslav Starka.

Jozef Valachovič tak končí v příbramském klubu a s ním také jeho asistenti Ján Murár a Daniel Huňa. "Byli jsme na jaře kousek od setrvání v nejvyšší soutěži a vše se mohlo vyvíjet jinak. Letošní sezona bohužel nevychází podle představ a rozhodli jsme se tým znovu nastartovat změnou na pozici trenéra. Trenéru Valachovičovi a jeho asistentům děkuji za služby a profesionalitu, kterou po celou dobu svého angažmá projevovali a přeji jen vše dobré do dalších působišť," okomentoval situaci u prvního mužstva ředitel klubu Jan Starka

Příští zápas
sobota 5.3.2022
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 17. kolo
1.FK Příbram
FK Viktoria Žižkov
Aktuálně na webu
FK Příbram TV
20. 11. 2021
Jaroslav Tregler: Za náznaky šancí zasloužená remíza
FanshopAkademie
Hlavní partneři
Město PříbramJAKOFORTUNANIOsport agency a.s.FORTUNA:NÁRODNÍ LIGAROCQUET Production s.r.o.
Mediální partneři
Pribram.czRock RádioNáš REGION
Partneři
AmadeusAmadet a.s.Centrum podlahČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovoceNANOPLM+ s.r.o.INTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Protecton s.r.o.Chovanec Sport Agency, a.s.