Trochu respekt jsem ze Sigmy měl

Nezapomenutelný první ligový start odehrál mladý obránce Lukáš Brotánek v Olomouci. A tak jsme jej požádali o dojmy z ligové premiéry.
(otazka)Lukáši, gratuluji k prvnímu startu. Jaká byla ligová premiéra?(/otazka) (odpoved)Tak určitě to byla velká zkušenost. Ze zápasu mám dobrý dojem, jen je škoda, že se nevyhrálo.(/odpoved) (otazka)Když to srovnáš s dorosteneckými zápasy, tak jaký rozdíl byl v tom ligovém utkání?(/otazka) (odpoved)Stoprocentně větší tempo a fyzicky náročnější zápas. V každou chvíli o hodně rychlejší.(/odpoved) (otazka)Taková kanonáda a možnost být u ní, to je asi nezapomenutelné, co?(/otazka) (odpoved)4:4 je zajímavý výsledek a na českou ligu výjimečný. A právě proto, že to skončilo takovým výsledkem, tak na to nikdy nezapomenu.(/odpoved) (otazka)Co ti říkal trenér v momentech, než jsi naskočil do hry?(/otazka) (odpoved)Ať jsem v klidu a neblázním. A ať si to užiju a nejsem nervózní. Spíš se mě snažil uklidnit.(/odpoved) (otazka)Obranou se valil jeden útok za druhým, Alexovi, místo které jsi nastupoval, se také moc nedařilo. Nebál ses toho?(/otazka) (odpoved)Alexovi se utkání moc nepovedlo, což není příjemné. Neměl jsem přehnaný respekt, ale přeci jen trochu jsem jej měl. Vždyť dali čtyři branky a to nebylo jen tak.(/odpoved) (otazka)A naopak můžeš prozradit detail z toho, co sis odnesl z hodnocení zápasu?(/otazka) (odpoved)Něco málo mi řekl. Připomněl mi, že to je jen patnáct minut a je to výsledek dobré práce v tréninku. Pokud budu pracovat takhle dál, tak se mi to jen vrátí.(/odpoved) (otazka)Myslíš, že máš šanci ještě naskočit do hry do konce sezóny?(/otazka) (odpoved)To nezáleží na mně. Ikdyž bych byl rád, tak je nutné říct, že jsem měl trochu štěstí, protože chyběli oba krajní beci najednou a navíc měl i trest Lukáš Pleško, který by to jinak vzadu také odehrál.(/odpoved) (otazka)Co otázka zápisného za první start, už v kabině přišla na to řeč?(/otazka) (odpoved)Ano, padlo to také, takže mě to čeká. Musím se domluvit s Alešem Hruškou.(/odpoved) (otazka)Jaké představení k nejbližšímu utkání s Dynamem České Budějovice bys řekl?(/otazka) (odpoved)Myslím si, že jim máme co vracet, protože ta prohra u nich byla nepříjemná. Budějovice jsou kvalitní soupeř, takže doufáme, že bude pěkný zápas a zase padat i dost gólů.(/odpoved)