V Anglii byla situace jiná, v Příbrami je to boj o zázrak

Táhne mužstvo z pozice stopera za vysněnou záchranou v nejvyšší soutěži. Nejzkušenější fotbalista kádru Martin Jiránek povídal nejen o svých plánech do budoucna.
(otazka)Martine, co pro tebe znamená první ligová trefa v Česku?(/otazka) (odpoved)Nic výjimečného. Já moc na góly nekoukám. Nejsem útočník, mám na hřišti jiné úkoly. Vždy mám na prvním místě výhru. Je to rarita spíše pro lidi kolem. A pro kluky v šatně, kteří mi vyměřili dvojnásobný příspěvek do kasy. Za první trefu v Příbrami a první v lize.(/odpoved) (otazka)Jak poslední vítězství mění situace našeho týmu?(/otazka) (odpoved)Stále není příjemná. Pro psychiku jde o velkou zátěž. Ale nesmíme se bát hrát. Já věřím, že se zachráníme. A vlastně jsem rád, že bojujeme o záchranu. Ve středu tabulky nehraje člověk o nic. To by mě nebavilo. Takhle je sezóna zajímavá. Do každého zápasu jdeme s obrovskou motivací. Je nad námi hrozba pádu, ale lepší, než se plácat jen tak od zápasu k zápasu.(/odpoved) (otazka)Sestup jsi zažil v Premier League s Birminghamem…(/otazka) (odpoved)V Anglii byla situace jiná. Byli jsme si jisti záchranou. Ale nevyšel nám konec. Třikrát jsme prohráli a měli smůlu, když dva kluby pod námi v posledním kole proti všem předpokladům vyhrály a my byli o bod první sestupující. V Příbrami je to boj o zázrak.(/odpoved) (otazka)Často jsem o tobě slyšel, že se ti moc líbilo v Rusku?(/otazka) (odpoved)Když jsem tehdy z Itálie přestupoval, tak mě brankář Tonda Kinský působící v Ramenskoje řekl na rovinu, že je to otázka zvyku. A fakt jsem potřeboval půl roku. Zvláště po třech a půl letech v Itálii šlo o krušný skok. Ale pak jsem si Rusko zamiloval. Co si budeme nalhávat, jejich mentalita je nám velmi blízká. A já navíc začínal ve Spartaku, což je super klub.(/odpoved) (otazka)Po roce v Birminghamu jsi přitom přestoupil do Grozného a poslední tři roky hrál v Tomsku...(/otazka) (odpoved)To byly štace, při nichž jsem vyloženě poznával Rusko. Když jsem hrál za Terek, tak jsme do Grozného létali jen na zápasy. Po konfliktu v Čečně bylo město zničené, ale dneska už tam hráči žijí. Město je úplně nové. Je to Dubaj v malém. A Tomsk? Když jsme tam hrál prvně se Spartakem, byl jsem zděšený. Říkal jsem si, že tam bych skončit nechtěl. Ale během angažmá jsem si Tomsk zamiloval.(/odpoved)
24. 04. 2024
Fotbalisté Manu Antwi a Vinny Loic Nkwinga byli ve škole All Stars School