V základní sestavě bude 4 až 5 nových fotbalistů

V pondělí startuje mise s cílem setrvání ve FORTUNA:LIZE, co nám před prvním střetnutím pověděl trenér Roman Nádvorník?

Trenére, je za námi zimní příprava, první otázka nemůže být jiná než, jak z vašeho pohledu proběhla?

Povedlo se nám zvládnout všechno, co jsme chtěli. Jsme spokojeni, že se nám, kromě zranění Yilmaze, vyhýbaly zdravotní komplikace, a tak ji hráči absolvovali celou. První část byla ovlivněna velkou tréninkovou zátěží, což se projevilo ve dvou výsledkově hrozivých zápasech. Šli jsme do utkání z plně zátěže, zkoušeli různé varianty... Druhá část poté začala na herním soustředění v Turecku, kde jsme se věnovali především práci s míčem a odehráli kvalitní zápasy. Byl jsem spokojen s hrou i výsledkem ze zápasů s Arsenalem Tula a Bate Borisovem. Takto bychom se chtěli prezentovat. Víme, že nyní přichází ta důležitá část a že liga bude něco jiného, chceme ale přenést tuto hru i do mistrovských střetnutí.

Kabina zaznamenala výrazné změny, povedlo se vše dle vašich představ?

Dlouhodobě nás trápí stejný problém jako většinu ligových mančaftů, chybí nám gólový útočník, který bude v pokutovém území tím rozdílovým hráčem. Věřím, že Jindráček, Šašinka, Škoda a Slepička se o tuto výzvu poperou a budou dávat góly. Povedlo se nám vhodně doplnit obranu, kde vládne spokojenost se zapojením Pazdery a Kleščíka.

Velký ohlas nejen v Česku zaznamenal příchod dvou tureckých fotbalistů, bohužel Yilmaze trápí zranění...

Jsme zklamaní z toho, že Aidin Yilmaz je zraněný, protože on by mohl být tím rozdílovým hráčem, který by měl pomoci svým klidem na míči a vytvářením gólových příležitostí.

Pondělním soupeřem bude FK Jablonec.

Hráli jsme s nimi Tipsport ligu, kde se nám podařilo vyhrát, samozřejmě jsme je sledovali. Víme, že jim odešel Břečka, že zřejmě nenastoupí Matoušek. Navzájem se dobře známe a pokusíme se navázat na poslední úspěšné duely.

Jak náročné bylo zvednout náladu v kabině poté, co jsme Vánoce a start roku prožili na posledním místě?

Do kabiny přišlo šest nových hráčů, kteří přinesli nový vítr. Druhá věc je, že se nám povedl závěr přípravy a hráči si dokázali, že fotbal hrát umí i proti kvalitním soupeřům. Mělo by se to přenést do ligy, abychom výkony potvrzovali a v lize se zachránili.

Dlouhodobý problém našeho týmu, venku se nám nedaří. Může být velký průvan, co se týká změn v kádru, výhodou, vzhledem k tomu, že hrajeme na startu soutěže dvakrát venku?

Máme velmi náročný los, jelikož jedeme do Jablonce a Plzně. Hráči, kteří přišli, a se kterými počítáme do základní sestavy, nejsou zatížení minulostí, proto by to mělo být v pořádku. Mohu prozradit, že v základní sestavě bude 4 až 5 nových fotbalistů.

26. 04. 2024
Felix Čejka: Máme plán, který chceme do zápasu přenést