Yilmaz a Sehit přestoupili do Příbrami

Dvojice fotbalistů z Turecka se stala novými posilami 1.FK Příbram.

Vedení příbramského klubu pokračuje ve zkvalitňování kádru před náročnou jarní částí sezony.

"Pracujeme na vylepšení našeho týmu, protože nás čeká boj o setrvání v soutěži. Trenér Nádvorník si Yilmaze se Sehitem vybral, a tak jsme mu vyhověli. Doufáme, že na konci sezony budeme všichni společně slavit záchranu v lize," pronesl k příchodům dvojice fotbalistů prezident klubu Jaroslav Starka.

Na přestup příchází dva fotbalisté se zkušenosti s tureckým fotbalem. Aydin Yilmaz a Erdi Sehit podepsali s naším klubem smlouvu. K utkání budou poprvé připraveni již v sobotu v rámci Tipsport ligy a utkání s Jabloncem.

"Oba fotbalisté mají zajímavou minulost. Aydin Yilmaz  odehrál úspěšná léta za Galatasaray, kde okusil také evropské poháry. Mladší z této dvojice, Erdi Sehit, působil v mládežnických týmech Fenerbahce Istanbul," poodhalil kariéru turecké dvojice statutární ředitel Jan Starka.

Zajímavosti:

Aydin Yilmaz (31 let) je pravý záložník s velmi úspěšnou minulostí. S tureckým velkoklubem Galatasaray vyhrál 5x mistrovský titul, 2x turecký pohár a 2x turecký superpohár. V kategorii U17 se stal se svou zemí mistrem Evropy. Po působení v Galatasaray se přesunul do Kasimpasy, naposledy pak působil v nižší turecké soutěži v klubu Sakaryaspor.

Erdi Sehit - (23 let) záložník, který může odehrát utkání na více postech. Poslední měsíce nastupoval také v týmu Sakaryasporu, v minulosti působil především v mládežnických výběrech Fenerbahce Istanbul.