1.FK Příbram

Záchrana je naším prvořadým cílem

Nejlepší střelec ligového týmu Michal Škoda se rozpovídal o aktuální situaci.

Michale, jak vnímáš, že LFA minulý týden jasně deklarovala vůli ročník dohrát?

Určitě jsem spokojený, že by se mělo zase začít hrát. Ještě ale doufám, že se to o týden posune a nakonec začneme dřív. Myslím, že nejen já bych to jednoznačně uvítal. Ta pauza je už moc dlouhá a asi každý by do toho chtěl naskočit co nejdřív.

Až se liga rozjede, čeká vás spousta zápasů v rychlém sledu. Jsi ten typ, co radši častěji hraje než trénuje?

Je dobře, když se hraje v tempu. Ale hrát měsíc a půl systém středa neděle není nic jednoduchého. Sám jsem docela zvědavý, jak to budeme zvládat.

Příbram má tak šanci vykopat si záchranu přímo na hřišti.

Určitě jsme radši za tenhle scénář, než aby se někde něco rušilo. Takhle to máme ve svých rukách a uděláme vše, aby se to povedlo. Záchrana je naším prvořadým cílem.Opravdu doufám, že se ligu podaří normálně dohrát a nevznikne tak žádný prostor pro nějaké spekulace. Anulovat sezonu si jistě nikdo nepřeje. Hlavně pro celky z popředí druhé ligy by to byla hodně špatná zpráva.

Úvod jara Příbrami výsledkově nevyšel. Co zlepšit, aby ta druhá část byla výrazně lepší?

Těch věcí je hodně. V úvodu jara jsme totiž měli problémy vepředu i vzadu. Nedávali jsme góly a sami jich naopak dost inkasovali. Teď ale máme nového trenéra a samozřejmě na tom pracujeme. Je to o tom dobře začít a pak na to navázat.

Ty jsi jedním z klíčových hráčů. Jsi připraven na zvyšující se tlak ke konci sezony?

Určitě ano. V podstatě celou svoji kariéru hraji o záchranu, takže mě v tomhle směru nečeká nic nového. Tlak samozřejmě bude, ale s tím žádný problém nemám.

Už jsi zmínil nového kouče, kterým je slavný Pavel Horváth.

Trenér je tu zatím jenom chvíli, ale určitě z něj mám hodně dobrý pocit. Byl to skvělý fotbalista a já jsem přesvědčen o tom, že může být i skvělý trenér. Každý z nás se od něj může hodně věcí přiučit.

Známé jsou i jeho obávané kanadské žertíky. Už jste je měli šanci poznat, nebo se s nimi vzhledem k situaci v tabulce rozhodl spíš šetřit?

Trenér nám sám říkal, že má srandu moc rád. Také ale zdůraznil, že k tomu je potřeba mít výsledky. Když se bude vyhrávat, bude lepší i nálada v týmu. To je zcela jasné.

Jasným cílem musí být vymanit se z posledního místa, které znamená sestup o patro níž...

Musíme se z toho dostat. Nic jiného nám ani nezbývá. A jsem si jistý, že uděláme maximum, aby se nám Příbram podařilo zachránit. Od patnácté Opavy nás navíc dělí jen tři body. Všechno tak zůstává dál otevřené.

Ve hře je možnost, že bychom zamířili do baráže a tam se potkali třeba opět s Brnem. Jaké by to pro tebe bylo, když jste loni ještě stál na straně soupeře…

Tohle mě už taky napadlo. Uvidíme, jak to dopadne, tento scénář bych si ale samozřejmě nepřál (směje se). Ideální by bylo, kdybychom se my vyhnuli baráži a Zbrojovka postoupila z prvního místa.

Ještě se zeptám na bratra Milana. Jak v Turecku snáší nelehké období karantény?

Samozřejmě to pro něj není nic moc. Už i říkal někam do novin, že to individuální trénování je pro něj dost ubíjející. Nenese to dobře, ale to platí skoro o všech hráčích. S tím se nedá nic dělat.

Lákalo by vás napodobit jeho kroky a jednou též zamířit z Čech do Turecka?

Určitě bych se tomu nebránil. To ale záleží hlavně na mých výkonech. A samozřejmě také tomu, zda by někdo v Turecku měl o mě vůbec zájem.

FanshopAkademie
Hlavní partneři
Město PříbramFORTUNA:LIGAFORTUNANikeNIOsport agency a.s.11teamsports
Mediální partneři
Pribram.czRock RádioNáš REGION
Partneři
AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKobas s.r.o.KOBERCE BRENO, spol. s r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýOKNOPLASTIK s.r.o.PBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Shaft stavby Praha s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovocePartnersNANOPLM+ s.r.o.