Začínal jsem jako záložník

V mládežnických výběrech všech kategorií má příbramský klub mnoho nadějných a talentovaných hráčů. Dušan Švestka, brankář staršího dorostu, může mezi ně směle patřit.
(otazka)Jak jsi začínal s fotbalem?(/otazka) (odpoved)Začínal jsem na vesnici s kamarádem v Dolních Hbitech, odtud jsem přešel na Spartak. A tady u Litavky jsem už pět let.(/odpoved) (otazka)A začínal jsi na postu brankáře?(/otazka) (odpoved)Na vesnici jsem začínal na pravé záloze a na Spartak už jsem přecházel jako brankář, respektive jej ze mě udělali. Hráli jsme tehdy přátelák se Spartakem, oni sháněli brankáře a tak si mě vzali.(/odpoved) (otazka)Co považuješ za důležité v přípravě na zápas?(/otazka) (odpoved)Musím se pořádně vyspat, abych byl soustředěný na zápas a nikde neflámoval. Prostě spánek je důležitý.(/odpoved) (otazka)Jak se zapojuješ do hry, kromě toho, že samozřejmě musíš chytat?(/otazka) (odpoved)Máme od trenéra pokyny, že na obranu musíme řvát, třeba aby se stáhnuli. měl bych být i tímto způsobem zapojený do hry, sledovat ji a pomáhat jim tu hru řídit.(/odpoved) (otazka)Jde na Tebe hodně střel během zápasu?(/otazka) (odpoved)Teď v posledním utkání s Domažlicemi toho na mě moc nešlo, ale třeba na Motorletu jsem si hodně zachytal, až moc. Prohráli jsme tam 2:5. Je to tak v normálu. (/odpoved) (otazka)Bylo nějaké zajímavé utkání, které se ti vybaví?(/otazka) (odpoved)Líbilo se mi první mistrovské utkání s Hořovicemi, kdy jsme hráli 1:1. Dostali jsme se do hry. Jenže v poslední minutě šel na mě z půlky hráč a to jsem mu chytil.(/odpoved) (otazka)Máš nějaké brankářské vzory?(/otazka) (odpoved)Je to Petr Čech. Naživo jsem jej viděl na Letné při reprezentačním zápasu.(/odpoved) (otazka)Co jako brankář trénuješ extra na rozdíl od zbytku týmu?(/otazka) (odpoved)Máme tu nově specializované tréninky s klubovým trenérem brankářů Oldou Pařízkem. Při jeho trénincích je mnoho zajímavého. Trénujeme ve větší skupině a hodně nás to baví, vymýšlí spoustu věcí pro nás. Musím říct, že to stoprocentně pomáhá. On má za sebou spoustu zkušeností, takže dokáže poradit. Občas se chodí i dívat na naše zápasy a poradí, co máme dělat lépe, co se mu líbilo, nelíbilo.(/odpoved) (otazka)Tak to se musím zrovna zeptat k proběhlému utkání. Rozhodčí odpískal malou domů... Co k tomu povíš?(/otazka) (odpoved)Náš bek zahrával míč ve skluzu, kdy jej ukopával soupeři. Myslím, že byl v tísni. Takhle to posoudil sudí, ale myslím, že to bylo pod tlakem, takže se nejednalo o stoprocentní nahrávku.(/odpoved) (otazka)Sleduješ výkony áčka?(/otazka) (odpoved)Jsem na každém zápase. Lukáš Krbeček je výborný gólman, mám možnost je vidět i na trénincích, protože chodíme na některé s chlapama. On má výborný reflex, je mrštný. Jemu i áčku se daří, tak je to fajn.(/odpoved) (otazka)Jaké máš cíle?(/otazka) (odpoved)Chtěl bych něco dokázat, to je jasné. Když se mi bude dařit a nebudu dělat žádný kraviny, tak by to mohlo přijít. A také záleží i na jiných lidech, aby mi vůbec dali šanci třeba někde výš.(/odpoved) (otazka)Kolik sezón tě ještě čeká v dorostenecké kategorii?(/otazka) (odpoved)Já jsem koncový ročník 91, takže po této sezóně v dorostu končím. Už teď chodím pomoci béčku chlapům. V A dorostech bohužel není ideální atmosféra po těch velkých porážkách. Tomu týmu se nedaří a je z toho rozhozený.(/odpoved) (otazka)Kterou činností relaxuješ od fotbalu?(/otazka) (odpoved)Tak já bydlím u Spartaku, takže si zajdu s klukama kopnout. Opět fotbalem. Hraji tenis, občas si sednu k počítači na internet, hraji i hry. No a spánek. A sledování fotbalu v televizi.(/odpoved) (otazka)Daří se Ti kombinovat fotbal se školou?(/otazka) (odpoved)Je to celkem náročné, zejména když chodívám trénovat s chlapama. Občas jdu i s béčkem a předtím k nim na trénink. Je to těžší, ale musí se to zvládnout. Potíže s pouštěním mi nedělají, ale už nezohledňují později, že jsem tam nebyl.(/odpoved) (otazka)A která škola to je?(/otazka) (odpoved)Chodím na učiliště Dubno. Radši bych se živil fotbalem, ale nevím, co bude. Nedá se to říct předem.(/odpoved) (otazka)Jaký zajímavý fotbalový kolektiv jsi během těch let poznal?(/otazka) (odpoved)Minulý rok s tím mým ročníkem 91 jsme spolu hodně drželi a byla to dobrá parta. Musím říct, že tady v B dorostu je ta parta snad ještě lepší, hodně se mi mezi nimi líbí, je to pohodové i proto, že se hraje na špici tabulky.(/odpoved) (otazka)Díky za rozhovor a hodně štěstí v další kariéře.(/otazka)