Zajisté to bude pro mě hodně speciální zápas

Hlavní trenér Pavel Horváth na startu jarní části FORTUNA:LIGY.

Trenére, velká část vaší kariéry je společná s historií Viktorie Plzeň, co před zápasem zažíváte?

Zajisté to bude pro mě hodně speciální zápas, na který se velmi těším. Ve Viktorii jsem strávil krásné roky, mám tam pořád spoustu známých a přátel. Hodně jsem toho zažil například s Davidem Limberským, který pořád hraje a je výborný. Jako trenér jsem ji ale nikdy neporazil, i když všechno byly jen přáteláky. Teď to bude poprvé o body. Rád bych tuhle bilanci změnil a v neděli u Litavky Plzeň porazil. I když, já hrát nebudu.

Podzim Plzni nevyšel podle představ...

Viktorce se podzim opravdu nepovedl, určitě to bude chtít napravit a začít dobře už u nás. Sílu a kvalitu má pořád velkou. Ale ve fotbale je možné cokoliv. Nevidím důvod, proč bychom nemohli vyhrát, minimálně uhrát bod. V naší situaci potřebujeme bodovat naplno.

Zimní příprava byla nejkratší v historii nejvyšší soutěže, co to pro tým znamená?

Kluci měli jen sedm dní volna. Když si vezmeme i krátkou letní pauzu, na odpočinek neměli moc času. Věřím ale, že jaro zvládnou, kondičně jsme na tom dobře. Bude záležet na jejich zdraví a jak se s náročným programem vyrovnají v hlavách.

Útok našeho týmu posílil Tomáš Dočekal, co od něj očekáváte?

Je to hrotový útočník, takový nám chyběl. Kluci jsou delší čas pohromadě, nedošlo k velkým odchodům, což je pozitivum. Z hostování přišli Laňka, Januška a Polák, které si v kádru necháme, mohli by pomoci. Uzdravili se nám zadáci Tregler, Soldát, Kingue a další hráči. Zkoušíme ještě dva cizince. Určitě nebudeme slabší než na podzim.

24. 04. 2024
Fotbalisté Manu Antwi a Vinny Loic Nkwinga byli ve škole All Stars School