Zápasy jsou zatím ovlivněné tréninkovým zatížením

Opora zadních řad Radek Dejmek si okouší zimní přípravu v příbramských barvách. Jak dosavadní fáze probíhá, zmiňuje v našem rozhovoru.
(otazka)Radku, jaká je zimní příprava v Příbrami? Určitě máš možnost srovnávat s předchozími kluby...(/otazka) (odpoved)Je v každém klubu jiná. Tady jsme se zaměřili hodně na kondici a její nabírání. Ovšem tvrdá je stejně jako jinde. (/odpoved) (otazka)Mráz a zima asi nejsou zrovna ten pravý "med" pro trénink. Jak vnímáš takové podmínky?(/otazka) (odpoved)Není to ideální, ale bohužel jsou v Čechách takové podmínky a musíme se s tím poprat. Mrazy jsou stejné pro všechny kluby, které tu trénují. Zatím se nestala žádná zranění, tak alespoň to je dobře.(/odpoved) (otazka)V zápasech si každý z vás zahrajete pouhý poločas. Není to málo?(/otazka) (odpoved)Ono v té přípravě je tak i dostačující. Dopoledne před zápasem máme totiž ostrý trénink, takže v utkání je ta půle tak akorát. Samozřejmě předpokládám, že před ligou to bude vypadat jinak.(/odpoved) (otazka)Zápasy zatím neoplývají žádnou fotbalovou krásou. Co je tím klíčovým faktorem, že to z pohledu diváka vypadá trochu neurovnaně?(/otazka) (odpoved)Tak souhra by si měla sednout za poločas. Myslím, že je to spíš dané tím tréninkovým zatížením. Pak to vypadá tak, že to, co chce člověk udělat, může při pohledu zvenku vypadat, jako že nejsme sehraní.(/odpoved) (otazka)Jak bys tu únavu popsal pro nefotbalové laiky?(/otazka) (odpoved)Je to spíš tak, a hodně se o tom s klukama bavíme, že nejdeme vůbec čerství do zápasu. Cítíme nohy, v zápasech je vidět, že hrajeme utahaně, v soubojích jsme často druzí.(/odpoved) (otazka)Už je tato náročná fáze přípravy za vámi?(/otazka) (odpoved)Ano, měli jsme teď už po jednom tréninku, takže věřím, že to bude postupně přecházet do toho herního. Čeká nás navíc Turecko, kde se určitě budeme soustředit na hru.(/odpoved) (otazka)Co bys řekl ke konkurenci, která zatím je v týmu vystavená tak, že každý post je zdvojen a trénuje vás velké množství hráčů pohromadě?(/otazka) (odpoved)Určitě se snažím jít do každého zápasu naplno. Chci přesvědčit trenéra v každém zápase, opravdu v našem týmu je konkurence a nikdo z nás si nic nemůže dovolit vypustit.(/odpoved) (otazka)Odehrálo se několik zápasů. Jak probíhá příprava na tyto duely?(/otazka) (odpoved)Teď v přípravě si řekneme, co chceme hrát my a soupeřem se moc nezabýváme. V tréninku před zápasem si nacvičíme pár věcí, ale jinak je to o tom pořádně zápas odjezdit. Je to vlastně herní trénink navíc. Soupeři se v této fázi vůbec nerozebírají a soustředíme se na sebe.(/odpoved) (otazka)Jste s kabinou už pár týdnů pohromadě? Jaká panuje nálada?(/otazka) (odpoved)V kabině je pohoda, řekl bych, že nálada je pozitivní. Jinak se na zimní přípravě nic moc hezkého nenajde.(/odpoved) (otazka)Asi si všichni uvědomujete, oč se bude na jaře hrát?(/otazka) (odpoved)Na začátku ledna jsme si něco o tom řekli. Víme na čem jsme, máme vůli dostat se nahoru. Připravujeme se před startem ligy dva měsíce, abychom to zvládli. Odhodlání tam je a je cítit u všech. Doufáme, že se nám ta záchrana povede.(/odpoved)