Zasněžený terén byl pro mě nepříjemný

David Kalivoda, záložník který v létě přišel do Příbrami se začal v posledních zápas výrazně prosazovat a proti Ostravě svůj výkon korunoval i vstřelenou brankou.
(otazka)Jak ocenila tvou první branku příbramská kabina?(/otazka) (odpoved)Ani jsme se nijak zvlášť nebavili, byli jsme hlavně rádi za vítězství a tři body. Samozřejmě je jasné, že mě to bude něco stát do společné kasy.(/odpoved) (otazka)Chtěl jsi tu střelu, po které padla tvá branka, poslat na branku přesně takto?(/otazka) (odpoved)Upřímně, byl jsem rád, že to tam dolítlo. Na takovém terénu, trenéři nám kladli na srdce, ať se o střelbu z dálky pokoušíme. Byl to pro gólmany složitý terén, na kterém to mohlo skákat. To se i potvrdilo, zkusil jsem to vystřelit v momentě, kdy jsem měl docela velký prostor. Myslím, že on to chtěl nejspíš chytit než boxovat, proto to takhle dopadlo. Pro nás to byl důležitý gól.(/odpoved) (otazka)Vy jste se po levé straně docela často v první půli prosazovali. Byla za tím nějaká speciální souhra?(/otazka) (odpoved)Kdepak, nebylo to připravené. Když začal v sobotu padat sníh, tak se taktika přestala podobnými kombinacemi vázat. Šlo nám hlavně o jednoduchost. Je pravda, že tam byl jeden pruh víc stažený, takže se tam dalo lépe přihrávat a dostávat se častěji do vápna. Měli jsme hrát hlavně na Střihyho s Wágym. To na ně platilo nejvíc.(/odpoved) (otazka)Co jsi říkal na tu sněhovou kalamitu?(/otazka) (odpoved)Není to nic příjemného. Dokonce si ani nevzpomínám, že bych na tom někdy hrál ligu. Terén byl hrozně namrzlý. Hráči, kteří mají rádi technickou hru, jako já, to měli nepříjemné. Faktem je, že překvapivě jsme tam měli i herní pasáže, kdy jsme hráli kombinační fotbal, takže nešlo v našem případě jen o pouhé nakopávání.(/odpoved) (otazka)Teď nás čeká Olomouc, co bys k nim uvedl?(/otazka) (odpoved)Celý týden se tento zápas chystáme. Víme, že jsou pohromadě dlouho, hrají ve formě. My tam nemáme papírově co ztratit. Chceme se pokusit hrát fotbal a uhrát dobrý výsledek. Stejně jako nikdo nečekal, že porazíme doma Plzeň, tak proč by to nevyšlo i v Olomouci. Každý zápas je jiný a šanci budeme mít, když od začátku zápasu budeme s nimi držet krok.(/odpoved) (otazka)Ještě pojďme k tobě, ty ses konečně propracoval do základní sestavy a týmu se i začalo dařit. Je tedy už všechno tak, jak sis představoval, když jsi přicházel?(/otazka) (odpoved)Přišel jsem těsně před generálkou. A když první kolo nevyšlo, tak jsem zůstal na lavičce. Postupem času, kdy přišel trenér Marko, jsem dostal za úkol, abych víc potrénoval, protože jsem neměl přípravu s týmem. Takhle jsem trénoval téměř dva měsíce, a když jsem získal kondici dle představ trenéra, tak jsem dostal konečně i šanci v zápase. Druhá půle v Jihlavě mi docela vyšla a od té doby stále hraji a týmu se také docela daří. Tým se formuje a dostáváme i herní tvář.(/odpoved)