Zástupci 1.FK diskutovali s žáky SPŠ a VOŠ Příbram

Generální ředitel klubu Petr Větrovský, ligový útočník Roman Bednář a asistent trenéra české reprezentace Karel Krejčí navštívili SPŠ a VOŠ v Příbrami.
Ve čtvrtek 23. dubna se na SPŠ a VOŠ v Příbrami sešli vážení fotbaloví hosté. Účel jejich návštěvy bylo předat studentům Vyšší odborné školy obor sportovní management nějaké rady a zkušenosti ze svého života a povolání, které by mohli studenti dále využít v praxi. A že se sešla hned vzácná trojka. Pozvání v zastoupení fotbalistů přijal Roman Bednář, hráč AC Sparta Praha, který nyní hostuje v Příbrami. Dále nemohl chybět trenér - Příbramák Karel Krejčí, který je v současné době asistentem trenéra české fotbalové reprezentace. V neposlední řadě přišel i generální ředitel klubu 1.FK Příbram Petr Větrovský. Ten vyprávěl o fotbale z pohledu jeho funkce, která byla studentům nejblíže, protože tento obor studují. Moderátorka besedy a zároveň studentka příbramské VOŠ Jitka Doubravová měla pro hosty připraveno několik otázek. Ty měly studentům přiblížit, jaký pracovní i osobní život mají tito tři muži, kteří pracují ve stejném odvětví na různých pozicích. (kurziva)"Besedu jsme uspořádali proto, aby studenti poznali tyto tři muže v rozdílných funkcích a mohli se jejich vyprávěním inspirovat pro další studium a povolání,“(/kurziva) řekl učitel Roman Vácha. Na závěr besedy moderátorka vyzvala Bednáře, Větrovského i Krejčího, aby všem řekli, jaké vlastnosti a schopnosti musí člověk mít k výkonu jejich funkce. To ostatně bylo cílem celé besedy, která se povedla na výbornou. Po jejím skončení dokonce čtyři studenti sportovního managementu oslovili Petra Větrovského s požadavkem absolvování stáže či praxe v příbramském fotbalovém klubu. (kurziva)"Takové besedy, kde je možnost otevřeně diskutovat s lidmi, mám rád. Beseda na průmyslové škole byla s mladými lidmi, kteří budou budoucností našeho městě. Myslím, že byl zajímavá, upřímná i zábavná. Odměnou pro mě byl fakt, že mě po jejím skončení oslovilo několik studentů, zda by mohli v našem klubu absolvovat stáž. To je pro mě důkaz, že je beseda zaujala a ve stáži všem moc rád vyhovím,“(/kurziva) uzavřel Větrovský.