Zemřel Vladimír Přibyl

Velký příbramský patriot, který v klubu působil v různých pozicích od roku 1944 skoro padesát let.

FK Příbram byl založen roku 1928, ale do nedávné doby neměl klub historické materiály. To se změnilo díky panu Vladimíru Přibylovi, bývalému příbramskému fotbalistovi.

Setkal jsem se s panem Vladimírem Přibylem, který zná historii našeho klubu možná nejlépe. Překvapivým zjištěním pro mě bylo, že jeho otec pan Gustav Přibyl psal dlouhá léta klubovou kroniku. Kronika od vzniku klubu, až do roku 1960 je dle informací jedinou svého druhu. Chtěl bych za klub 1.FK Příbram Vladimíru Přibylovi poděkovat, protože se rozhodl, že kroniky věnuje našemu klubu,“ vyjádřil se v roce 2017 tehdejší marketingový manažer 1.FK Příbram Tomáš Větrovský, který od Vladimíra Přibyla kroniky obdržel.

Vladimír Přibyl navštěvoval pravidelně všechna domácí utkání, pokud mu to čas dovolil a vždy sedával na tribuně "MARILA" nedaleko domácí střídačky. Ve středu 23. srpna bohužel zasáhla příbramský klub smutná zpráva, že Vladimír Přibyl zemřel.

"Když jsem se seznámil s panem Vladimírem Přibylem, poznal jsem opravdového odborníka na příbramský fotbal a moc ochotného člověka. Věnoval našemu klubu kroniky a další historické materiály, které jsou od té doby součástí historie FK Příbram. Jeho úmrtí mě velice zasáhlo, protože jsem se s ním vždy rád potkal a povídal o fotbale. Vždy na něj budu rád vzpomínat. Rád bych vyjádřil všem jeho blízkým upřímnou soustrast," vyjádřil se ke smutné události nyní technický ředitel FK Příbram Tomáš Větrovský.

FK Příbram vyjadřuje upřímnou soustrast všem blízkým!

(pozn. redakce: fotografie z roku 2017, kdy došlo k předání historických kronik)