Branky: 2x Hlinka, Lanfranchi, Sirotek – Hladík, Bareš, Kordina
Žluté karty: 0:1
Příbram: Kočí – Junek, Pergl, Tregler, Červeňák – Rys (41min. Michalec), Slabihoudek, Hlinka – Sirotek, Sandr (41min. Barek), Lanfranchi náhr.: Balík, Chytka, Seidel

Soupeři jsme dovolili z minima vytěžit maximum

Marek Zárybnický

Domácí utkání se nám herně nevyvedlo dle našich představ a soupeř si odváží přijatelnou porážku.
Úvod utkání poznamenala hra se spoustou nepřesností. Když přidáme z naší strany málo důrazu spojeného s nevýrazným pohybem, stane se, že soupeř po ojedinělém rychlém protiútoku jde do vedení – 0:1. Zakončení po akci Kordina dokončil za cenu zranění o tyč Hladík. Naše trápení se prohloubilo, a tak až v 25min. prověřil hostujícího brankáře Slabihoudek. Z následného rohu měl šanci Rys, ale neuspěl. Rohy přibývaly a Sandr po „nabití“ za vápno jen těsně minul. Po pěkné akci Hlinka ostře centroval do vápna hostů a pohotovou střelu Rysa brankář reflexivně vyrazil na roh. Pět minut před koncem poločasu naši hráči ještě více zatlačili soupeře k vápnu a začalo se blýskat na lepší časy. Nejdříve Sirotek po sólu nadvakrát nepřekonal hostujícího brankáře. Ve 36min. se síť zavlnila poprvé. Lanfranchi využil střelou z otočky Rysovu přihrávku a srovnal na 1:1. Za minutu už naši hráči skóre otočili, kdy Lanfranchi přihrál Hlinkovi a ten se z hranice vápna nemýlil – 2:1. Náš tlak v závěru byl drtivý a po jednom z jedenácti rohů v prvním poločase podrazil soupeř Rysa ve vápně a z PK zvýšil Hlinka na 3:1. Díky zvýšeným obrátkám a mnoha šancí vše nasvědčovalo jednoznačnému průběhu ve druhé půli. Bohužel opak byl pravdou. Bareš v 53min. kopem z rohu našel skulinu v naší obranné řadě a míč k překvapení všech prošel až za brankovou čáru – 3:2. Ani tentokrát se naši hráči neodhodlali k vyšší agresivitě a pohybu, a tak přišel opět trest. Přímý kop z půlky usměrnil hlavou Kordina za záda Kočího potřetí a bylo srovnáno – 3:3. Až nyní se opět zvýšilo z naší strany tempo a v 60min. bylo opět vedení na naší straně. Červeňák našel na vápně nepokrytého Sirotka a ten křížnou střelou strhl vedení na naši stranu - 4:3. Poté se pokoušel o zvýšení vedení Lanfranchi a Hlinka, ale jejich pokusy soupeř stihl blokovat. Velkou šanci spálil Barek, prokličkoval se až před brankáře hostů, ale levačkou trefil jen jeho. Z rohu č.16 hlavičkoval Tregler nadvakrát nad branku. V poslední minutě poslal na zadní tyč Junek pěkný centr a osamocený Lanfranchi velkou šanci nevyužil. Soupeř dnes vytěžil z minima maximum a my věříme, že při návratu k předváděné hře z minulých zápasů nebudeme mít s těmito soupeři v příštích utkáních takové problémy.