Branky: 11. Kvída, 17. Šrain, 24. Januška, 39. Srp, 60. Vacík (p)
Diváci: 60
Příbram: Šedivý, Schöbel,Vacík, Růžek,Šváb, Klauz, Januška, Šrain, Kvída, Břížďala, Srp Střídali: Valenta, Gregor, Javorský, Zákoucký, Reichenauer, Krůta

Zasloužené vítězství na půdě Bohemians 1905

Miloslav Klauz

Naše U-15 si po dobrých výsledcích v letní přípravě poradila i v mistrovském zápase. Tentokrát s Bohemians 1905
Po zápase z minulého týdne jsme se sešli na půdě soupeře, který měl konečně pořádně prověřit naší kvalitu. Mužstvo Bohemians 1905 patří rozhodně mezi favority naší skupiny a naši hráči a trenéři si toho byli vědomi. Hned od úvodu zápasu se naši hráči do soupeře pustili bez jakéhokoliv respektu a důrazné napadání rozehrávky již na polovině soupeře, dělalo hráčům Bohemians 1905 problémy. V 11. minutě zápasu protáhl míč po své straně Pepa Kvída a zakončil akci střelou do sítě soupeře. Vedeme 1 – 0. Hned po rozehrávce se do šance dostali i hráči Bohemians, ale opora v brance Honza Šedivý byl proti a šanci likviduje. O pár minut později aktivní Kvída poslal přihrávku před branku soupeře a Jenda Šrain svou ne zrovna vydařenou střelou zvyšuje na 2 – 0. V 25. minutě Míla Klauz unikl po pravé straně a pěknou přihrávkou před branku dal šanci vyniknout pro Tomáše Srpa, ale jeho střela skončila těsně vedle brány. O chvilku později se prosazuje náš kanonýr Jirka Januška a uzavírá poločasový účet na 3 – 0 pro naše barvy. Hned v úvodu druhého poločasu se do slibné šance opět dostává Bohemka, ale výborně chytající Honza Šedivý je opět na svém místě a drží dál čisté konto. Pak se do úniku po pravé straně dostává Míra Valenta, jeho přihrávku posílá do břevna Pepa Kvída. Ještě než se branková konstrukce přestala otřásat po jeho střele zvyšuje Tomáš Srp na 4 – 0. Tomáš se pak ještě dostal do velké šance po chybě domácího brankáře, ale tentokrát si se svojí šancí neporadil. Ve 29. minutě se do velkého sóla rozběhl Jirka Januška, obešel i brankáře, ale jeho pěkné sólo zastavil nedovoleně domácí obránce za cenu pokutového kopu. Míč si postavil kapitán týmu Jenda Vacík a bezpečně penaltu proměňuje. Vedeme 5 – 0. Konec zápasu se blíží a naši hráči v pohodě kráčí dalšímu zaslouženému vítězství. Obě mužstva předvedla pěkný výkon, ale tři body si zcela po právu odváží naši borci.