Branky: 15. minuta - Jiří Januška, 41. minuta - Míla Klauz
Rozhodčí: Paták Viktor - Jarolímek Miloš - Bican Josef
Příbram: Šedivý, Šváb, Vacík, Kvída, Schöbel, Valenta, Šrain, Januška, Břížďala, Klauz, Srp Střídali: Zákoucký, Krůta, Reichenauer, Javorský, Gregor
Sparta: Kubát, Hašek, Březina, Weisner, Pulkrab, Čácha, Rajmon, Křtěn, Eichler, Čmelík, Trampota Střídali: Kuchta, Píša, Císařovský, Dobiáš, Cabadaj, Hochman, Čtvrtečka

Pohledný zápas se Spartou

Miloslav Klauz

Utkání plné napětí a pěkného fotbalu naší "U - patnáctky"
Další těžké utkání čekalo naše hráče tuto sobotu proti Spartě Praha. A po vítězném zápase s Bohemians 1905 se chtěli i tentokrát naši hráči o důležité body řádně „poprat“. Hned od samotného začátku jsme ukazovali Spartě, že i na ně čeká těžké utkání. Již v úvodu zápasu Míla Klauz našel přihrávkou Tomáše Srpa, ale jeho střela těsně minula branku Sparty. O chvilku později se do šance dostal Jirka Januška, ale i jeho střele chyběla přesnost. V závěru prvních patnácti minut zápasu se ještě dostával do velké šance Tomáš Břížďala, ale dobře chytající brankář Sparty jeho šanci chytá. O minutu později už je, ale „krátký“ na našeho kanonýra Jirku Janušku a Jirka nás posílá do vedení 1 – 0. Náš tlak pokračuje a naše aktivní hra (stejně jako minulý týden na Bohemce) nese své ovoce. Jsou to rozhodně naši hráči, kteří jsou nebezpečnější a mají více ze hry. Hlavička Jendy Šraina po rohu končí opět jen těsně vedle branky soupeře. V poslední minutě po faulu u středového kruhu a se prosazuje i Sparta, ale stejně jako Jenda i hráč Sparty hlavičkuje vedle naší branky. Hned na začátku druhého poločasu se do velké šance prosadil Tomáš Srp, ale jeho střelu brankář chytá. Ve 41. minutě důrazně hrající Míla Klauz vybojoval míč na půlce a rozběhl se k velkému sólu, které zakončil pěknou střelou, a vedeme 2 – 0. Hra se, ale začíná postupně vyrovnávat a Sparta se stále víc dostává do hry. Když jsme nedokázali proměnit v gól velký závar před brankou Sparty přišel trest v podobě snížení našeho vedení na 2 – 1. V 55. minutě vyslal krásnou střelu z dálky do horního růžku brány soupeře Jirka Januška, ale brankář Sparty předvedl nádherný zákrok a vyrazil jí na roh. Pak bohužel přišla chyba naší obrany a soupeř vyrovnává na 2 – 2. Sílící tlak Sparty znamenal ještě jednu branku v naší síti a prohru našeho mužstva 2 - 3. I přes naši porážku si naši hráči rozhodně zaslouží pochvalu za předvedený fotbalový a bojovný výkon. Kluci děkujeme a dál držíme palce.