14.11.2011
Česká liga dorostu U 17 A, 1. kolo
Příbram vs. Kladno
Branky: Rys 2x, Lanfranchi, Sandr, Hlinka
Příbram: Kočí – Junek, Chytka, Tregler, Matějů (50min. Červeňák) – Rys, Michalec (41min. Slabihoudek), Hlinka - Like (41min. Sirotek), Lanfranchi (57min. Seidel), Sandr náhr.: Balík, Pergl

Po šedesát minut naši hráči ovládali hru a vyprovodili Kladno s pěti góly

Marek Zárybnický

V posledním podzimním utkání potvrdila příbramská sedmnáctka nastavenou laťku a dovedla utkání k jednoznačnému vítězství
Dnešní utkání domácí odstartovali velkou neproměněnou šancí, kdy Like nedokázal po chybě hostujícího brankáře otevřít skóre. O chvilku později zahrával Hlinka přímý kop do vápna soupeře a Tregler o milimetry minul letící míč. V 5min. předvedli na pravé straně dobrou akci Sandr s Matějů a druhý jmenovaný předložil centr mezi malé vápno a penaltu. Tam si naběhl Lanfranchi a poslal naše barvy do vedení – 1:0. Aktivita našich dorostenců neustávala a soupeř měl velké problémy. Junkův pas zpracoval Rys pěkně na prsa a uvolnil se do šance. Bohužel jeho levačka trefila pouze brankáře, který míč vyrazil na roh. Z rohu se odrazil míč k Hlinkovi, jehož střela těsně minula cíl. Poté dostal pas za obranu Sandr. Ve vápně se uvolnil a v dobré pozici mu jeho střela nesedla. V 16min. už Sandr mířil přesně. Na levé straně uvolnil nabíhajícího Junka Lanfranchi a Junkův centr do vápna zakončil střelou k tyči Sandr – 2:0. V 19min. se k první vážnější situaci schylovalo i u branky Kočího, ale střela letěla těsně nad branku. Prakticky z protiútoku se po kombinaci dostal s míčem do vápna Lanfranchi a byl faulovaný. Sudího píšťalka zůstala v mrazivém dopoledni němá a hrálo se dál. Další pěknou akci Rysa s Matějů zakončoval Rys a byl z toho pouze roh. Po několika zastřelováních se dočkal i aktivní Rys. Tregler odhalil přihrávkou slabé místo v ofsajdové pasti hostující obrany a uvolnil na levé straně Likeho. Like se rozhlédl, nabil zpět za vápno a Rys zvýšil na 3:0. Do konce poločasu Tregler vyslal do útoku Junka a jeho přesný centr neusměrnil Lanfranchi do sítě. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu, co první půle. Ve 45min. nalil za vápno „Peppe“ Lanfranchi Hlinkovi a ten střelu z první krásně umístil za pravou tyč soupeřovi branky – 4:0. Poté se ještě pokoušel zvýšit v sólu Lanfranchi, ale jeho pravačka dnes nebyla přesná. Dnes byla k vidění spousta pěkných akcí, ale asi nejhezčí přišla v 55min. Junek poslal dobře padesátimetrový pas za obranu na nabíhajícího Rysa, který stejně pěkně vyřešil situaci obloučkem, a bylo to 5:0. Jakoby to lepší už nemohlo být, polevili naši dorostenci v aktivitě a poskytli soupeři několik šancí. Nejprve se míč z přímého kopu otřel o naše břevno a ani Kočí nebyl úplně bez viny. Ovšem za podzimní část nás Kočí několikrát podržel a bylo tomu i tentokrát. Nejprve hasil situaci v našem vápně za vydatné pomoci Seidla, aby v závěru zápasu zmenšil střelecký úhel a špičkou nohy vyrazil soupeřovu střelu směřující do branky. Přestože závěr dnešního zápasu vyzněl i díky ztrátě koncentrace a vývoji výsledku pro soupeře, sluší se klukům poděkovat nejen za dnešní výsledek, ale hlavně za předváděné výkony v celé podzimní části.
24. 04. 2024
Fotbalisté Manu Antwi a Vinny Loic Nkwinga byli ve škole All Stars School