Branky: Brandner 5, Barák (PK), Mašek, Brotánek, Dušek
Rokycany: Vrba - Veselý, Hlavsa (62.Pospíšil), Spěváček, Košík - Bendl (46.Vaníček), Bron, Zemánek, Sedláček (37.Holeček) - Kořínek, Feiferlík
Příbram: Kukla - Lukeš (64.Viták), Mára (46.Pyszny), Soldát, Brotánek - Mašek (58.Dvořák), Kilián, Barák - Kdolský (64.Říha), Brandner (58.Dušek), Hanuš

Zasloužená výhra po kvalitním výkonu.

Pavel Hasman

Ve 14. kole ČLSD odjížděli starší dorostenci naposledy v podzimní části soutěže k venkovnímu utkání, a to do Rokycan. Konečně se jim podařilo „přenést“ domácí dobré výkony i na hřiště soupeře. Kvalitní hru podpořili i brankami (Brandner jich nastřílel hned 5) a po vysokém vítězství mohli jet domů spokojeni.
Nedělní utkání začalo na promrzlém terénu velmi svižně. Domácí hráči, vědomi si kvalit soupeře, chtěli převzít iniciativu od první minuty. To se jim skutečně podařilo, a ve třetí minutě si vytvořili svou největší příležitost v utkání. Nebezpečnou skákavou střelu Kukla pouze vyrazil před sebe, ovšem při dorážce se vyznamenal a střelu domácího útočníka vytěsnil na roh. Hostům ještě chvíli trvalo, než se dostali do zápasu, ale zhruba po čtvrthodině již začali předvádět svoji hru a přesouvat těžiště hry na polovinu Rokycan. V 18.minutě sehráli Brandner s Maškem první nebezpečnou akci před rokycanskou brankou, ale s nedůrazným zakončením si brankář Vrba poradil. O minutu později se již příbramští poprvé radovali z gólu. Barák potáhl míč po levé straně, dlouhým centrem přes pokutové území našel Kdolského, který hlavou vrátil míč zpět na Brandnera, po jehož střele k tyči se hosté ujali vedení – 0:1. Za tři minuty to zkusili z druhé strany. Kdolský vnikl do pokutového území, domácí obrana jej poslala k zemi a následný pokutový kop proměnil Barák ve druhou branku – 0:2. Od této chvíle začal úřadovat před brankou Rokycan Brandner, který se držel hesla: „Dejte mi míč do vápna a běžte se radovat na půlku.“ Během dvaceti minut nastřílel domácím ještě čtyři góly. Ve 24.minutě si vyměnil míč s Kdolským a kolem brankáře Vrby upravil stav na 0:3. Po dvou minutách zužitkoval pěknou „kolmici“ od Maška,když obešel i gólmana a střelou do prázdné branky zvýšil na 0:4. Ve 37.minutě zahrával Kdolský trestný kop, odražený míč vrátil Soldát zpět do „vápna“ a ve skrumáži se nejlépe zorientoval Brandner – 0:5. V poslední minutě prvního poločasu připravil Mašek „tutovku“ opět pro Brandnera a Vrba neměl šanci – 0:6. Domácí mohli spoléhat na to, že uspokojení hráči Příbrami ve druhém poločase poleví a ztráta již nebude narůstat. Jejich očekávání se však nenaplnilo a utkání mělo stejný průběh jako v prvním dějství. V 57.minutě Hanuš rychle hodil aut, Brandner posunul míč na Maška, který neměl problém jej dopravit posedmé za záda domácího gólmana – 0:7. V 63.minutě rozehráli Kdolský s Barákem rohový kop, na centr si naběhl Brotánek a „volejem“ téměř protrhl síť domácí svatyně – 0:8. V 70.minutě získal míč Kilián,přihrál Barákovi, který dnešní pátou gólovou přihrávkou vyzval ke skórování Duška a ten nepohrdl - 0:9. Vytoužené „desítky“ se hosté nedočkali, i když Dvořák a Hanuš k ní neměli daleko. Vysoké vítězství dnes hráči podpořili velmi dobrým výkonem po celou dobu utkání. Hlavně v prvním poločase se však nevyhnuli zbytečným reakcím na zákroky soupeřů a kazili si tím „umělecký dojem“. Nyní je nutné se soustředit na poslední podzimní zápas a nepodlehnout uspokojení. Každý zápas začíná 0:0 a nikdo ze soupeřů není předem poražen!