22.09.2011
Ústí n. L. vs. Příbram
Branky: Šimek – Červeňák, Like, Sandr
Žluté karty: 6:2
Příbram: Kočí – Junek, Chytka (41min. Michalec), Tregler, Červeňák (50min. Seidel) – Lanfranchi, Slabihoudek, Hlinka – Sirotek, Like, Sandr, náhr.: Balík

Sedmnáctka si vytvořila mnoho šancí a jen nepřesná koncovka soupeře uchránila od debaklu

Marek Zárybnický

V Ústí jsme museli bojovat i s nemocemi oslabených hráčů
Utkání začalo dle našich předpokladů a domácí jsme přišpendlili na vlastní půlku. Aktivitou hýřil z levé strany Sirotek, ale jeho centry se nedařilo využít. Like se „pral“ s domácími obránci, ale zůstával často ve vápně osamocený. Zprava dobře kombinovali Sandr s Červeňákem a i jejich akce vedli do vápna domácích, avšak bez gólového efektu. Ve 12min. se po pěkné přihrávce od Slabihoudka prosmýkl do vápna Červeňák a vymetl domácímu brankáři levou šibenici - 0:1. Poté se střelecky neprosadil Sandr a po dvou nabídkách od Sirotka se nepodařilo zvýšit Likemu. Velkou šanci měl Lanfranchi po krásné přihrávce Sirotka a bohužel velkou šanci nevyužil. Závěr poločasu byl opět v naší režii a Sirotek stále zásoboval v dobrém pohybu na levé straně naše hráče přihrávkami. Po jedné akci skluzem těsně minul Like a následně mohl pohodlně do prázdné zakončit Lanfranchi, ale lehkomyslně šanci zahodil. Domácí se dostávali k našemu vápnu po drobných chybách našich hráčů a za první poločas prakticky neohrozili naší branku. V přestávce se naplno projevil současný zdravotní stav některých hráčů a žaludeční nevolnost v probíhajících dnech si vzala další daně. Přesto se naši hráči prali s osudem. Ve 44min po akci Hlinky se Slabihoudkem ve středu pole, se dostali ke slovu Sandr s Likem a po vyšachování domácí obrany zvyšoval do prázdné Like – 0:2. O dvě minuty později vyzval kolmicí Slabihoudek Lanfranchiho. Ten ve velké šanci překonal brankáře a ke štěstí domácích trefil pouze tyč. Po chvilce si vzali slovo domácí a po chybě obrany na naší polovině snižovali domácí křížnou střelou do protipohybu Kočího – 1:2. Autorem byl Šimkem. Vstřelený gól domácí posadil na koně a začali hrozit. Velká šance na vyrovnání přišla po jednom z přímých kopů. Odražený míč za vápno zpracoval domácí hráč a dobrou střelou jen těsně minul naší branku. Poté přišly znovu šance na naší straně. Aktivně hrající Sirotek vyslal do sóla Likeho, kterému se nepodařilo obstřelit domácího brankáře. Kombinace Lanfranchi – Sirotek, poslal prvně jmenovaný přihrávku za domácí obranu a Sirotek postupující zleva vybídl Sandra přihrávkou do prázdné ke skórování. Sandr nabídku využil a bylo to 1:3. O chvilku později Sirotek neproměnil situaci sám na brankáře a dorážku nezvládl ani Sandr. Závěr zápasu poznamenalo několik hrubých faulů ze strany domácích a po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme rádi, že nemocemi procházející mužstvo si neodvezlo navíc nějaké vážnější zranění.
26. 04. 2024
Felix Čejka: Máme plán, který chceme do zápasu přenést