Diváci: 85
Příbram: Kočí – Junek, Chytka, Tregler, Matějů – Rys, Michalec, Hlinka ( 67min. Slabihoudek) – Sandr, Lanfranchi, Like (50min. Sirotek) náhr.: Balík, Pergl

Výborný herní projev našich dorostenců nedovolil Viktorce Plzeň vůbec nic

Marek Zárybnický

Tři krásné góly v brance Plzně podtrhly velmi dobře odehraný zápas ze strany domácích
Obvykle vyrovnaný zápas s Viktorkou Plzeň zcela ovládli naše naděje. Po Hlinkově prvním vystrašení soupeřovy obrany se následně v 7min. po úspěšném napadání uvolnil na vápně Rys a poprvé vážně ohrozil branku hostů. Mezi desátou a třináctou minutou stříleli vedle Hlinka a Lanfranchi. Aktivita domácích narůstala a po ostrém centru Sandra na osamoceného Rysa, ten však na kluzkém terénu netrefil přesně. V 17min. se již domácí radovali. Pohlednou akci Lanfranchi – Sandr zakončil pěknou střelou druhý jmenovaný a domácí vedli 1:0. Podobnou situaci mohl vyřešit Lanfranchi opět na volného Sandra, ale tentokrát zvolil střelu z 25m a přestřelil. I nadále se domácí tlačili do napadání a hosté měli velké problémy přihrát si dvakrát za sebou. Ve 29min. měli naši hráči výhodu přímého kopu, který Junek orazítkoval břevno. Po chvíli oblouček za obranu zpracoval Rys a v dobré pozici trefil pouze boční síť. K dalšímu přímému kopu se postavil Lanfranchi a jen těsně minul levou tyč hostující branky. V závěru poločasu vystrašil dobrou střelou hosty Hlinka, ale jeho střelu zkrotil brankář Šiman. Po dvou velmi nepřesných pokusech hostů z úcty hodné vzdálenosti z první půle se očekával ve druhém poločase tuhý boj. Ovšem dnešní forma hráčů v zelenočerných dresech nenechala hosty ani na okamžik pomyslet na úspěch. Hned ve 41min. měl dobrou pozici pro zakončení Lanfranchi. Místo střely zvolil přihrávku a soupeř šanci zlikvidoval. První vážnější situace u naší branky se zrodila po přímém kopu hostů z levé strany, kdy prudký přízemní centr proletěl skrz brankové území. Poté si připravil sólo vystoupení Junek a dvěma brankami poslal hosty do kolen. Nejprve ve 49min. vymetl levou šibenici z přímého kopu a o čtyři minuty později vyslal z 22m tvrdou střelu a vyhnal pavouky i z druhé strany Šimanovi branky. Tři branky v řadě za sebou mohl Junek potvrdit proměněnou penaltou. Bohužel Junek potvrdil pravidlo, že penalta se dá jen špatně kopnout a nechal vyniknout brankáře hostů. Příbramským ani toto nesebralo chuť do hry a nadále ohrožovali soupeřovu branku. Sirotek se proháčkoval až před brankáře a jeho křížné zakončení jen těsně minulo branku. V 63min. včasným vyběhnutím likvidoval rodící se ojedinělou šanci hostů Kočí. V 68min. měl po krásném pasu Treglera za obranu soupeře tutovku Sandr, ale nezakončil přesně. Ani v závěru šance Rysa nevedla ke gólu, a tak Plzeň odjížděla s přijatelnou porážkou.