Diváci: 120
Příbram: Kočí – Junek, Chytka, Tregler, Matějů – Slabihoudek ( 74min. Pergl), Michalec, Hlinka - Sirotek, Lanfranchi (68min. Červeňák), Like (51min. Sandr) náhr.: Balík

Velká touha po vítězství slavila úspěch

Marek Zárybnický

V souboji o druhé místo nám ve druhém poločase pomohlo i štěstí, ale štěstí přeje připraveným
Předešlá utkání mezi těmito ročníky favorizovali spíše domácí, jenže tentokrát narazili na tým plný odhodlání prognózy vyvrátit. První poločas se hrál ve vysokém tempu se spoustou pěkných akcí na obou stranách. První zahrozili domácí a tvrdou střelu z 20m Kočí na kluzkém terénu nadvakrát zkrotil. Po deseti minutách zahrozili naši hráči, kdy přízemní ostrý centr Sirotka domácí v poslední chvíli srazili na roh. Rohový kop prošel do malého vápna, kde nabíhající Tregler trefil brankáře a ten s obtížemi vyrazil na další roh. Ve 14min. oplatili domácí podobnou akcí a Kočí se měl co ohánět. Mezi 15 a 25min. přišla pasáž, kde se více bojovalo o střed hřiště a poté naši hráči začali více zlobit. Nejprve v dobré pozici provětral domácí obranu Lanfranchi a následně z levé strany vyslal Junek svoji jedovatou střelu. Ve 31min. ukázal Junek svůj přehled a našel na vápně Sirotka. Sirotek se neunáhlil, po naznačení střely se uvolnil a přesnou pravačkou otevřel skóre zápasu – 0:1. Po rozehrávce zahrozili opět domácí a Kočí nadvakrát likvidoval těžkou střelu. Ve 37min. se uvolnil Matějů a jeho levačka jen těsně minula šibenici domácí branky. V závěru poločasu domácí vytvořili závar u naší branky a jen s obtížemi naše obrana odvrátila nebezpečí. Do druhého poločasu vstoupili mužstva bojovně a do 55min. se boj odehrával spíše ve středu pole. Poté se našim hráčům přestala dařit rozehrávka a domácí nás dostávali často do úzkých. Kočí byl vždy připraven. Naši hráči se v těchto chvílích velmi sporadicky dostávali na půlku domácích. Domácí výborně napadali a našim hráčům neustále hrozili. Chybička Junka vedla k sólovému úniku domácího útočníka. Kočí včas vyběhl a chytil nebezpečnou střelu. V 66min. jen těsně minul přímý kop naší branku a o pár minut později proletěl naším vápnem i nebezpečný centr. Ve chvíli, kdy domácí hodně mačkali naše hráče, získal míč na soupeřově polovině Hlinka. Jeho rychlý pohyb do domácího vápna zastavili obránci jen za cenu faulu a kopala se penalta. Sám faulovaný hráč si vzal v 70min. odpovědnost na sebe a pokutový kop k naší radosti bezpečně proměnil – 0:2. Po této brance domácí zbraně nesložili, ale už se více projevovala nervozita na jejich kopačkách. V poslední minutě domácí dostali šanci a zahrávali pokutový kop. Kočí vystihl směr kopu a uklidnil naše hráče skvělým zákrokem. Závěr zápasu poznamenali diskuse domácích hráčů s rozhodčím, což odnesl domácí Kocar dvěma žlutými kartami a musel pod sprchy o minutu dříve než ostatní aktéři zápasu.