Branky: Sirotek, Pergl, Rys, Junek – Kopta 2x, Koudelka, Bula
Diváci: 80
Příbram: Kočí – Junek, Pergl, Tregler, Matějů – Rys, Michalec, Hlinka - Sirotek, Like (65min. Červeňák), Sandr (52min.Slabihoudek) náhr.: Balík, Seidel, Chytka

Výborně hrající hosté z Mostu dělali naší obranné činnosti velké starosti

Marek Zárybnický

Dnešní zápas nezastihl domácí tým ve formě z předešlých utkání a hosté toho patřičně využili
Začátek se odehrával v režii našich dorostenců. V 6min. Pergl vybojoval míč pro Sirotka a ten vyslal do šance Likeho. Jeho střelu hostující brankář s obtížemi vyrazil na roh. Z následného rohu Sirotka si hosté tečovali míč do vlastní branky - 1:0. Poté se naši hráči uspokojili a soupeř přebíral iniciativu. První vážnou hrozbu po pěkné kombinaci proměnil Kopta a bylo to 1:1. Naši hráči v těchto chvílích pozdě reagovali na situace a přišel druhý trest. V našem vápně nepokryl míč Tregler a Kopta našel volného Koudelku, který nedal Kočímu šanci – 1:2. Po druhé inkasované brance se naši hráči nenechali a znovu se začalo nebezpečně blýskat před soupeřovou brankou. Nejprve Hlinka střílel ze střední vzdálenosti vedle a následně po hezké kombinaci Sirotek – Rys – Like byl opět v dobré pozici Hlinka a trefil tyč hostující branky. Tentokrát měli hosté štěstí, ale ve 25min. zahrával Sirotek náš druhý roh a na zadní tyči našel volného Matějů, který hlavičkoval zpět před branku. Tam se nejlépe orientoval Pergl a hlavičkou srovnal skóre – 2:2. Dnes naše nejsilnější disciplína vedla i ke třetímu gólu. Rohový kop tentokrát z druhé strany zahrával Sandr a našel dobře naběhnutého Rysa, který hlavou nedal hostujícímu brankáři šanci – 3:2. I z dalšího rohu ohrozila hlavička Matějů soupeřovu branku a v závaru se snažil protlačit míč do branky ještě Pergl, ale bez úspěchu. V těchto chvílích byl soupeř z Mostu v poli lepší a lépe kombinoval, ale standardky pomohly otočit skóre na naši stranu. Do druhého poločasu jsme vstoupili velkou chybou Kočího, kterou soupeř nedokázal potrestat. Poté těsně vedle střílel po pěkném přenesení hry Sandra, Hlinka. Ve 46min. naše barvy uklidnil Junek, který využil k naběhnutí otevřený prostor na pravé straně soupeřovi obrany a po přihrávce Rysa své sólo s jistotou proměnil – 4:2. Junek byl při chuti a po jeho uvolnění na vápně, hostující brankář vyrazil střelu na rohový kop. Bohužel po dobrém vstupu do druhé půle se naše mužstvo dopouštělo více a více chyb ve středu pole a soupeř hrozil. Nejprve střela z přímého kopu letěla nad naší branku. Později pěknou střelu z vápna likvidoval Kočí. Když Kočí chytl po hrubce naší obrany sólo soupeře, zdálo se, že z problémů se dostaneme. Opak byl pravdou. Závěrečných patnáct minut bylo hodně dlouhých. Soupeř si vytvořil další šance a také dával góly. Nejprve centr do vápna jen lehce nadzvedl Kočí a za ním jistící Pergl nedosáhl, což byla nabídka pro Koptu. Ten prázdnou branku trefil a posunul skóre na 4:3. Poté zahrozil z naší strany Sirotek a Červeňák, ale v dobrých pozicích neuspěli a Hlinkova branka nemohla být pro ofsajd uznána. Ve sportu bývá pravidlo „nedáš – dostaneš“ velmi často uplatňováno a bylo tomu i tentokrát. Čtyři minuty před koncem potrestal rychlou akcí soupeř náš malý důraz uprostřed hřiště a na konci kombinace Bula srovnal na 4:4. V samotném závěru se všem domácím na chvíli zastavilo srdíčko, když soupeř z velké šance orazítkoval tyč Kočího branky. Tento zápas nás nezastihl v optimální formě a zároveň je potřeba pochválit soupeře, který přijel hrát fotbal a byl velmi nebezpečný.