Branky: 8. a 27. Sumaj, 22. Mrázek, 39. Novák, 43., 52. a 71. Schick
Příbram B: Balík (41. Šebek) – Baran, Holý, Kvěch, Růžek (60. Barek) –Mráz (49. Lacina), Svojše, Suchan (62. Otepka), Hušek – Křikava (49. Špinar), Černý
Sparta: Vorel, Veselý, Hovorka, Toml, Doupal, Kulhánek, Sumaj, Novák, Mrázek, Schindler, Prenka; střídali: Modr, Schick

Příbramská kosa padla na sparťanský kámen

Jiří Baran

Příbramské U16 (ročník 1996) v sobotu zaznamenaly svou historicky nejtěžší porážku, když doma prohráli se Spartou Praha 0:7 (0:4). Sparta předvedla agresivnější, rychlejší a taktičtější hru. Zápas se vůbec nepovedl brankáři Balíkovi, který měl velký podíl na prvních třech brankách, po nichž bylo prakticky rozhodnuto o výsledku zápasu. Příbram si během zápasu vypracovala tří příležitosti ke skórování, bohužel bez úspěšného zakončení.
Po sérii snadných vítězství se soupeři ze spodních pater tabulky přijela v sobotu 24.9. do Příbrami Sparta Praha. Domácí fanoušci měli ještě v paměti vynikající zápas z loňského podzimu a byli tedy zvědaví, jak si Příbram U16 poradí s týmem, který dosud v soutěži neztratil ani bod. Trenér Reichenauer musel ještě před zápasem vyřešit nahrazení Matějů na levé straně obrany (Matějů dostal zákaz startu ve dvou utkáních za červenou kartu proti Sezimovu Ústí). Během prvních desítek minut se hrál docela vyrovnaný zápas. Sparta byla agresivnější při napadání příbramské rozehrávky, vyhrávala více osobních soubojů a při ztrátě míče domácích vyrážela do rychlých protiútoků. Příbram se zase snažila přehrávat hosty rychlou kombinační hrou – pokud se nekličkovalo, tak tato hra na Spartu platila. Obě mužstva si vytvořila brankové příležitosti, ale nedotáhla je do konce, např. Mrázova hlavička po Černého rohu těsně minula sparťanskou branku. Klíčové momenty zápasu nastaly mezi 18. a 27. minutou, kdy Příbram dostala tři branky. V 18. minutě se po centru dostal k míči Sumaj. Jeho slabou střelu po zemi k pravé tyči ze 17 metrů (spíše „malou domů“) si nechal Balík propadnout pod rukama – 0:1. Ve 22. minutě vyslala Sparta nadýchaný centr velkého vápna na volného Mrázka, Balík centr jen sledoval, od Mrázkovy hlavy se míč odrazil a „přeplachtil“ špatně postaveného Balíka – 0:2. Třetí branka do sítě Příbrami padla ve 27. minutě - Balík neudržel balón po přízemní střele z 18 metrů téměř do středu branky, následně nebyl včas zpět na nohou a zcela volný Sumaj už neměl problém dopravit míč zblízka do odkryté branky – 0:3. Skóre zápasu uzavřela Sparta v 39. min., kdy po centru z levé strany (z pohledu Příbrami), minul Holý před brankou míč a Novák už neměl ze dvou metrů problém zužitkovat svou šanci – 0:4. Druhý poločas začal, jak skončil první. Ve 43. minutě pronikla Sparta přes levou stranu domácí obrany až do velkého vápna a Schick dorážkou zblízka popáté rozvlnil příbramskou síť – 0:5. V 52. min. prohrál souboj se Schickem nejprve Hušek, pak i Holý a Schick při samostatném nájezdu nedal Šebkovi šanci – 0:6. Za tohoto stavu už Sparta nebyla tak agresivní při napadání příbramské rozehrávky a domácí se dostali do velmi dobrých příležitostí. V 53. minutě zlikvidoval Baranovu dorážku Vorel - včasným pádem pod jeho nohy vytěsnil míč na roh. V67. minutě se k míči devět metrů před brankou dostal osamocený Svojše, ale jeho střela šla vysokou nad sparťanskou branku. Sedmou branku Sparty vstřelil v 71. minutě opět Schick, když protlačil mič do branky po průniku Sparty z levé strany – 0:7. Poslední příležitost Sparty zmařil velmi dobrý Šebek, když vyrazil na tyč střelu z přímého kopu z 16 metrů (po faulu Holého). I přes vysokou prohru je třeba ocenit maximální snahu většiny příbramských hráčů hrát fotbal až do konce a nedat Spartě nic zadarmo.