Branky: 17., 26. a 44. Vokoun – 29. a 50. Černý, 61. Hušek, 71. Matějů
Roudnice n. L.: Poláček, Keleš, Klement, Turek, Gympl, Menčl, Šup, Hubený, Hemr, Fáry, Vokoun
Příbram B: Šebek – Červeňák, Baran (54. Matějů), Kvěch, Holý – Mráz, Svojše (66. Otepka), Suchan, Hušek – Křikava (54. Rys), Černý

1.FK Příbram U16 utekli Roudnici z lopaty a zvítězili 4:3 (1:2)

Jiří Baran

V Roudnici nad Labem byly příbramské U16 blízko nečekané ztráty bodů, když v posledních dvaceti minutách zlikvidovaly dvougólovou ztrátu, aby nakonec zvítězily 4:3. Domácí překvapili účinným napadáním příbramské rozehrávky, velmi dobrou fyzickou kondicí a využitím svých brankových příležitostí.
Další ligový zápas sehráli příbramští mladší dorostenci U16 v Dobříni proti domácímu mužstvu VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem. Ačkoli se jednalo o utkání týmu z opačných pólů tabulky, na hřišti to znát nebylo. Příbrami se nedařila rozehrávka, byla nedůsledná v osobních soubojích a její hra byla příliš statická. Naproti tomu domácí byli často dříve u míče, bojovali s plným nasazením a svým napadáním účinně narušovali kombinace hostů. První šance přišla v 5. minutě, když roudničtí z přímého kopu trefili břevno Šebkovy branky. Na druhé straně trefil v 17. minutě, po faulu na Huška, Suchan z přímého kopu také břevno roudnické branky. V 17. minutě prohrál Holý soubor na půlce a unikajícího soupeře fauloval. Dlouhý centr před příbramskou branku propadl obranou na neobsazeného Vokouna, který nedal Šebkovi šanci – 1:0. Ve 26. minutě domácí pronikli přes volnou levou stranu Příbrami, u dlouhého nákopu selhala komunikace Barana se Šebkem a Vokoun už měl snadnou práci – 2:0. Kontaktní gól vstřelili hosté ve 29. minutě – Baran se vydal dopředu středem hřiště, byl dvakrát za sebou faulován, rozhodčí ponechal výhody, k míči se dostal Černý a svůj samostatný nájezd proměnil – 2:1. Druhý poločas nezačal pro Příbram dobře. Ve 44. minutě při rozehrávce před vlastní brankou nasměroval Baran přihrávku na paty Červeňáka, k miči se dostal zcela volný Vokoun. Svou střelu po zemi poslal vedle Šebka do branky – Baran na brankové čáře míč přeběhl – 3:1. Příbram byla blízko snížení ve 48. minutě, ale po přihrávce Černého se Křikavovi nepodařilo z brankové čáry dopravit míč do sítě. Na rozdíl jednoho gólu se hosté dotáhli v 50. minutě, když Mrázovu střelu z úhlu vyrazil domácí brankář je před sebe přímo na nohu dobře postaveného Černého – 3:2. Vzápětí, po chybě Barana před vlastní brankou, mohli jít domácí opět do vyššího vedení. Naštěstí Roudnice svou příležitost neproměnila. V posledních 25 minutách měla Příbram výraznou převahu, ale z množství šancí se ujaly pouze dvě – i to však stačilo na otočení výsledku. V 61. minutě zahrával Černý přímý kop a jeho centr před branku se naběhl Hušek a u bližší tyče usměrnil míč do domácí sítě – vyrovnáno na 3:3! O vítězství hostů rozhodl v 71. minutě Matějů, který se s míčem u nohy protlačil až do šestnáctky a přehodil lobem Poláčka – 3:4. V 75. minutě ještě trefil Matějů hlavou tyč pro Huškově rohu. Proti tomuto zápasu budou muset příbramské U16 výrazně přidat (zejména v nasazení, odvaze v osobních soubojích, rychlosti i přesnosti přihrávek, výběru místa a kombinaci), pokud chtějí uspět příští týden proti Plzni.