16.10.2011
Česká liga dorostu U 16 A, 10. kolo
4:6
Příbram B vs. Plzeň
Branky: 7. Hušek, 28., 39. a 54. Černý – 17. Ruml, 27. Kratochvíl, 32. vlastní (Holý), 43. Malý, 47. Cibulka, 65. Brožík
Rozhodčí: Severýn, Kelner, Ondračka
Diváci: 60
Příbram B: Šebek – Baran (63. Kvída), Holý (63. Otepka), Kvěch, Šrein (65. Reichenauer) – Mráz (65. Černohorský), Svojše (56. Matějů), Suchan, Hušek – Křikava (41. Januška), Černý
Plzeň: Adamovič, Cibulka, Šíša, Brožík, Petr, Kule, Polom, Ruml, Kratochvíl, Knotek, Malý

Ani Černého hattrick nestačil za zisk bodů – Příbram vs. Plzeň 4:6 (3:3)

Jiří Baran

V další skutečné prověrce kvality prohráli mladší dorostenci U16 s Plzní 4:6 po poločase 3:3. Obě mužstva se více zaměřovala na útočnou hru, než na obrannou činnost. Na rozdíl od domácích Plzeň dokázala proměnit více svých šancí. Černý dosáhl na další hattrick, ale ani to nestačilo Příbrami k zisku bodů.
V 10. ligovém kole se doma utkali příbramští dorostenci U16 se svým tradičním soupeřem – FC Viktoria Plzeň. Zápasy s Plzní byly velmi často plné nasazení, rychlých kombinací a oboustranné snahy hrát fotbal. V tomto utkání byla Plzeň po většinu času lepší – vnitřně konsolidovaný tým předváděl kombinace plné pohybu hráčů bez míče, na hřišti o spoluhráčích věděli a míč jim šel rychle od nohy bez zbytečných kudrlinek a kliček. Začátek zápasu patřil Příbrami. Domácí aktivně napadali rozehrávku soupeře a tím ho dostávali pod tlak. V 7. minutě poslal Suchan kolmou přihrávku na Huška, který svou příležitost zakončil střelou pod padajícím Adamovičem – 1:0. Ve 12. minutě se do své první velké šance dostal Černý – po narážečce se Suchanem ale zamířil těsně vedle levé tyče. Vzápětí se do obdobně šance dostali i hosté, ale Šebek ji zlikvidoval pádem pod nohy plzeňského útočníka. Vyrovnání přišlo v 17. minutě – na hranici šestnáctky se Holý nechal snadno obejít a Plzeň rychlou kombinací dostala Rumla do šance zcela volného Rumla, který nedal Šebkovi šanci – 1:1. Hosté otočili aktuální stav ve 27. minutě. Ruml poslal pas za obranu, Šrain prohrál souboj o míč i následný sprint s Kratochvílem a ten propálil z úhlu Šebka – 1:2. Plzeň se ale z vedení neradovala dlouho. V 28. minutě se Příbrami vyplatilo napadání rozehrávky – Černý vystihl plzeňskou přihrávku a svůj samostatný nájezd proměnil – 2:2. V závěru poločasu museli domácí opět dotahovat vedení soupeře. V 32. minutě Plzeň pronikla po levé straně příbramské obrany až k brance, kde si Holý srazil míč do vlastní sítě – 2:3. V 39. minutě našel Baran přesným pasem na 40 metrů Černého na hranici velkého vápna. Černý v plné kráse předvedl svou excelentní míčovou techniku, přes dva obránce se dostal až před Adamoviče a akci zakončil střelou k bližší tyči – 3:3. Druhý poločas nezačal pro Příbram právě šťastně. Ve 43. minutě Plzeň snadno přešla přes střed hřiště, Baran tělem odstavoval Malého, Holý včas nezareagoval na míč, k němuž se dostal Malý a sám před Šebkem nezaváhal – 3:4. Ve 47. minutě již prohrávali domácí o dva góly. Kvěch nedokázal včas odkopnout míč, k němuž se dostal Cibulka a jeho střela po zemi skončila těsně u tyče – 3:5. Ve 49. minutě kopal Černý, po faulu na sebe, penaltu, ale jeho střelu k tyči Adamovič vystihl a vyrazil ji. Ani následná dorážka štěstí Příbrami nepřinesla. V 54. minutě využil Černý svůj další samostatný nájezd po přihrávce Suchana za obranu Plzně .- 4:5. V 58. minutě měl Černý na noze vyrovnání, ale Adamovi ho vychytal. Poslední gól vstřelil plzeňský Brožík 65. minutě poté, co Matějů přikryl ofsajd a příbramští obránci nedokázali protihráče odstavit od balónu – 4:6.