20.10.2011
Česká liga žáků U 15, 10. kolo
2:6
Benešov vs. Příbram
Branky: 10. a 28. minuta - Milan Krůta, 23. minuta - Jirka Januška, 36. minuta - Míla Klauz, 37. minuta - Jenda Šrain, 64. minuta - Reichenauer
Rozhodčí: Berka Ondřej, Macháček Milan, Garaja Miroslav ml.
Diváci: 50
Benešov: Šach, Petrášek, Král, Melichar, Pešta, Balata, Hašek, Konopiský, Hýbek, Křemen, Pohunek Střídali: Rataj, Kobler, Kohoutek, Černík, Šifra, Kopecký
Příbram: Šedivý, Břížďala, Srp, Šváb, Šrain, Januška, Kvída, Krůta, Klauz, Hlavatý, Gregor Střídali: Valenta, Vacík, Reichenauer

Tři body z Benešova nás posouvají o stupínek výš

Miloslav Klauz

Výhra nad Benešovem znamená, že jsme se posunuli na průběžné 4. místo v tabulce
Krásné slunečné dopoledne nás přivítalo na hlavním hřišti SK Benešov. Soupeře, který na podzim zatím moc nebodoval, ale rozhodně jsme ho nechtěli podcenit. A opravdu to byl Benešov, komu patřil úvod utkání a svou aktivitou a chybami v naší obraně se dostal hned v úvodu do několika šancí. Naštěstí výborný „Šedy“ nenechal nikoho na pochybách, že si body chceme odvézt sebou domů. Po úvodních minutách převzali otěže zápasu naši hráči a s postupujícím časem bylo na hřišti vidět, že naše převaha je výrazná. Nutno podotknout, že Benešov na rozdíl od ostatních soupeřů chtěl hrát fotbal a neuchýlil se jen k odkopávání míčů před vlastním pokutovým územím a proto bylo neustále na co koukat. V 7. minutě Pepa Kvída nasměroval hlavičku těsně vedle branky Benešova. O chvilku později si Jenda Šrain vyměnil míč s Mílou Klauzem, který ho poslal do šance. Jenda volil centr do vápna který hlavičkoval Tomáš Břížďala, ale hlavička směřovala mimo branku, naštěstí na zadní tyči byl Milan Krůta, který poslal míč do sítě. 0 – 1. Ve 14. minutě opět musel sáhnout Honza Šedivý do „arsenálu“ super zákroků a chytá další šanci Benešova. Ve 20. minutě se do velké šance dostal Míla Klauz, ale s jeho slabou střelou si gólman domácích Martin Šach poradil. Další naší šanci, tentokrát Jirky Janušky Šach opět reflexivně chytá. O tři minuty později, je ale na Jirkovu střelu krátký a zvyšujeme na 0 – 2. Ve 28. minutě se Jirka změnil na nahrávače a Milan Krůta zvyšuje na již 0 – 3. Naši hráči na chvilku trošku polevili a Benešov našeho zaváhání v poslední minutě prvního poločasu využívá ke vstřelení branky a snižuje na 1 – 3. Pokud nás chtěl Benešov v úvodu druhého poločasu nějak zaskočit svojí hrou, tak neměl šanci. Hned v první minutě druhé půle Tomáš Břížďala uvolnil Mílu Klauze a ten na dvakrát zvyšuje na 1 – 4. Neuběhla snad ani minuta od dalšího rozehrání Benešovských a Jenda Šrain po přihrávce Michala Hlavatého zvyšuje na 1 – 5. Benešov ještě dvakrát zahrozil. První šanci ještě Honza Šedivý likviduje, ale druhou proměňuje útočník Benešova a snižuje na 2 – 5. Přesto jsou to naši hráči, kteří v pohodě kombinují a vytváří si několik dalších šancí, které brankář Benešova Martin Šach chytá. V 63. minutě se individuálně prosadil útočník soupeře Pešta, ale jeho střela končí na tyčce. Nedáš, dostaneš, platilo i tentokrát. Do úniku se dostal Jan Reichenauer a podél brankáře zvyšuje na 2 – 6. Benešov měl ještě šanci snížit ze sporného pokutového kopu, ale střela Pešty šla nad naší branku. Do konce utkání se již nic vážnějšího nepřihodilo a tak si naši hráči zcela po zásluze odváží 3 body.