Rozhodčí: Vrzal Milan, Sebera Jaromír, Krčín Jan
Prachatice: Vosejpka, Červík, Kovařík, Vlček, Kuna, Žurek, Krejčí, Štěpánek, Jakš, Šrámek, Maun. Střídali: Daňko, Bankov, Rachač, Tesař, Sýkora, Černý
Příbram: Javorský, Vacík, Břížďala, Srp, Valenta, Kvída, Krůta, Klauz, Schöbel, Hlavatý, Gregor Střídali" Jedlička, Greš, Zákoucký

První mistrovský zápas jara

Miloslav Klauz

K prvnímu zápasu jarní části soutěže vyjela naše U 15 do Prachatic
První zápas na hřišti soupeře se odehrál v pěkném areálu v Prachaticích. Naše mužstvo v hodně pozměněné sestavě přijelo do Prachatic vybojovat první body jarní části soutěže. V našem mužstvu chyběli tři největší opory podzimní části. Jirka Januška a Jenda Šrain odešli do našich "96" a na místě brankáře chyběl Honza Šedivý, který si během zimní přestávky přivodil zranění ramene a termín jeho návratu do naší branky zatím není jistý. Z nových posil se v tomto zápase předvedl Jakub Greš. Již v první minutě zápasu jsme soupeře zatlačili před jeho branku, ale Michal Hlavatý ze skrumáže gól nedal. Ale ani soupeř se nedal a především po našich chybách v rozehrávce se dostával do šancí před naší branku, ve která stál Tomáš Javorský. Ve 12. minutě si Tomáš Srp vyměnil míč s Pepou Kvídou a svůj únik zakončil pěknou křižnou střelou k tyči. Vedeme 1 - 0. Již o dvě minuty později Rozehrával Kvída trestný kop, ale na jeho centr Milan Schöbel nedosáhl. Naši hráči ovládli hru v poli, ale častými chybami v rozehrávce jsme dávali šance soupeři. Ten jednu takovou ve 30. minutě Romanem Žurkem využil a vyrovnal na 1 - 1. Hned v úvodu druhé půle jsme soupeře opět přitlačili na jeho polovinu a ve 100% šanci se ocitl Tomáš Břížďala, ale jeho střela šla mimo tyče. V 55. minutě se do úniku dostal Míla Klauz, chytrou přihrávkou vedle sebe dostal do šance Pepu Kvídu, ten ale bohužel nastřelil domácího brankáře. Obraz hry se , ale nemění. Naši hráči kombinují a dostávají se do šancí a soupeř hrozí z protiútoků po našich nepřesných přihrávkách. Naší branku v druhém poločasu hájí bezpečně Martin Jedlička, který vystřídal zraněného Tomáše Javorského. I přes několik dalších šancí na obou stranách jsme se nakonec rozešli smírným výsledkem 1 - 1.