Příbram: Šebek – Červeňák, Tregler, Pergl, Junek – Rys (54min. Matějů), Michalec, Hlinka – Sandr (60min. Seidel), Like (70min. Slunečko), Hušek (60min. Chytka) Cestující zranění: Sirotek, Slabihoudek, Kočí

Vítězství 2:0 se na Kladně nerodilo lehce

Marek Zárybnický

Kladno stejně jako jindy důrazem zlobilo a nebezpečně hrozilo, přesto naše sedmnáctka potvrdila, že patří do špičky ligy
Z počátku měli naši hráči na vrh a Hlinka zahrozil, ovšem na dlouhou nohu neměla střela patřičnou razanci. Poté se dlouhé minuty hrálo spíše ve středu hřiště, přičemž rozměry hřiště toto předurčovali. V těchto soubojích byli z většiny domácí lepší, ale nic nebezpečného si nevytvořili. Teprve až od 30min. se lépe vedlo našim hráčům a snaha o kombinaci sem tam přinesla oživení. Nejprve Junek ostře nacentroval před branku domácích a nikdo z nabíhajících hráčů Like, Rys ani Sandr se k míči nedostal. Poté zahrozili i domácí, ale nebezpečnou situaci zvládl Šebek s přehledem. Samostatná akce Huška zůstala také nevyužita, kdy jeho střela skončila těsně vedle po zákroku brankáře domácích. Z následného rohu se prosadil náš kapitán Tregler a vedli jsme 0:1. Po vstřeleném gólu jsme byli lepší. Junek z vápna pálil vedle. Akce Ryse s Likem zůstala po střele Likeho v náručí domácího brankáře a v závěru půle nepřekonal Bureše ani Rys po akci se Sandrem. Druhá půle byla z naší strany již málo aktivní a domácí dvě dobré akce vychytal Šebek. V 54min. vybojoval mezi dvěma beky míč Sandr a předložil Červeňákovi na vápno. Červeňákova křížná střela skončila v síti a bylo rozhodnuto – 0:2. Po inkasovaném druhém gólu ztratili domácí motivaci a díky našemu uspokojení se zápas v podstatě jen dohrával. Přestože dnešní zápas nebyl odehraný v ideální kvalitě, vůlí jsme jej zlomili. Nejen za to, ale za celou sezónu je třeba klukům poděkovat a popřát mnoho úspěchů v další kariéře.