Branky: 23min. Like, 25min. Michalec – 28min. Janota, 74min. Koranda
Diváci: 60
Příbram: Kočí – Červeňák, Tregler, Chytka, Matějů (63min. Seidel) – Slabihoudek, Michalec, Hlinka - Sandr (41min. Lanfranchi), Like (57min. Hušek), Sirotek

Nervozita na kopačkách příbramských hráčů pomohla k pěknému výsledku Ústí nad Labem

Marek Zárybnický

Přestože Kočí nadvakrát vychytal penaltu, naše hráče to nenakoplo a soupeř hrající s velkou bojovností odváží remízu.
V začátku zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že by soupeř měl nejmenší šanci na úspěch. Naši hráči začali útočně a ve 3min. měl na kopačce gól Slabihoudek. Přestože byl ve vápně zcela osamocen, zbrkle vystřelil a přestřelil branku. Vzápětí se uvolnil Sandr, ale jeho střela neměla potřebnou razanci. V 7min. měl třetí tutovku Like po chybě hostující obrany, bohužel tváří v tvář nepřekonal brankáře hostů. V 15min. přišlo první vážné varování pro náš tým. Nejprve po chybě ve středu obrany se Kočí vyznamenal a chytl sólo soupeře, aby vyražený míč trefil hostující Lorenc vedle naší prázdné branky. V 18min. našel 40m pasem Sirotek osamoceného Sandra na pravé straně. Už to vypadalo, že Sandr půjde sám na brankáře, ale míč si špatně zpracoval a vyběhnuvší Čermák míč sebral. Ve 23min. se opakovala chyba hostující obrany a Like tentokrát nabídkou nepohrdl – 1:0. Vše vypadalo ještě lépe o dvě minuty později. Sandr zahrával rohový kop, Michalec byl na určeném místě sám a hlavou zavěsil – 2:0. Po slibném vedení naši hráči získali pocit, že nic se nemůže stát, ustoupili od aktivity a soupeř brzy trestal. Ve 28min. Slabihoudek ztratil míč a valící se protiútok středem obrany nikdo nezastavil. Janota střelou pod padajícím Kočím upravil na 2:1. Do konce poločasu se na našich kopačkách projevovala velká nervozita, vázla kombinace a míče od nohou odskakovali. I na začátku druhé půle si Lanfranchi vytvořil dobrou pozici pro skórování, brankář Čermák byl i nyní na místě. Ve 48min. nepochopitelně Lanfranchi podrazil soupeře v našem vápně a Kočí nadvakrát zlikvidoval. Tento vážný moment s dobrým koncem pro naše barvy měl být povzbuzením a motivací ke zvýšení bojovnosti, ale opak byl pravdou. Přesto jsme i nadále měli šance, ale chyběl důraz a agresivita v zakončení. Sirotek vyslal slabou střelu, Červeňák si pěkně naběhl a přebral v rychlosti míč do vápna, avšak ve velké šanci selhal. Vzápětí po uvolnění Hlinkou netrefil dobře míč opět Sirotek. Poté ještě nastřelil odkopem hostující brankář Lanfranchiho a odražený míč letěl nad branku. A jak to bývá, i zde platilo známé nedáš - dostaneš. Odkopnutý míč po naší standardce podcenil Slabihoudek a jeho nepovedená malá domů z blízkosti středové čáry vyslala hostujícího Korandu do samostatného úniku. Kočí byl na jeho dobře provedenou kličku krátký a Koranda mohl do prázdné brány pohodlně vyrovnat – 2:2. Do konce zápasu zbývalo šest minut a to bylo pro naše mužstvo dnes málo času. Řešení závěrečné gólové šance Lanfranchiho pochopil asi jen on, a tak si soupeř odváží velmi příznivý výsledek.