23.04.2012
Sparta vs. Příbram
Branky: 9min. Surmaj - 8min. Tregler, 75min. Junek
Žluté karty: 1:1
Příbram: Kočí – Matějů, Tregler, Pergl (23min. Chytka), Junek – Hlinka, Slabihoudek (12min. Michalec), Rys – Sirotek (61min. Sandr), Lanfranchi (46min. Like), Hušek. Náhr.br.: Šebek

Sedmnáctka po boji veze vítězství ze Sparty, vykoupené zraněnými

Marek Zárybnický

Slušná divácká návštěva viděla na Spartě velmi dobré a vyrovnané utkání s několika šancemi na obou stranách. Soustředěný výkon celého týmu podpořený velkou vůlí po vítězství nakonec přinesl úspěch našim barvám.
Začátek zápasu patřil našim mladíkům a domácí se měli co ohánět, aby neobdrželi úvodní gól. Na naše hráče se lepila i smůla v podobě zranění a v 8min. utrpěl po jednom ze soubojů krvavé zranění na hlavě Pergl a při jeho ošetřování se oba týmy činili. Nejprve Tregler poslal naše hráče po rohovém kopu do vedení a takřka po rozehrávce se radovali i domácí, kdy natřikrát překonali Kočího. Ve 12min. nás postihla další komplikace v podobě zranění Slabihoudka. Nucená střídání se mírně podepsala na našich hráčích a Sparta byla do konce poločasu aktivnější a nebezpečnější. Příbramští do konce poločasu ohrožovali domácí branku sporadicky. Byli to domácí hráči, kteří mohli změnit skóre. Hlavně dobrý pohyb Surmaje a Závišky nám dělali velké problémy. Obětavost našich hráčů a skvělé zákroky Kočího nás udrželi ve hře. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji sparťané, ale naši hráči měli soupeře udrželi bez gólu. Ve 46min. vystrčil růžky Sirotek, ale jeho střela mu nesedla. Vzápětí znovu domácí měli gólovku. Surmaj uvolnil Závišku a jeho střelu Kočí vyrazil k dobíhajícímu Šímovi, který dorážku do prázdné otřel pouze o břevno. Poté naše mužstvo začalo zvyšovat obrátky a ohrožovat domácí branku častěji. Nejprve vybídl Hlinka k zakončení Ryse, ten osamocený na penaltě nepřekonal Hrdinu v domácí brance. Z následného útoku uvolnil Sirotek opět Ryse. Rys postupoval sám na domácí branku, bohužel mu střela nesedla podle představ a letěla těsně vedle. O chvilku později se na vápně uvolnil Sirotek a jeho střelu bravurně vyrazil Hrdina na roh. Po rohu odražený míč zakončoval Hušek a Hrdina byl opět na místě. V 57min. měli domácí přímý kop těsně za vápnem, avšak bez úspěchu. V 63min. se nechal u lajny obejít Junek a centr do našeho malého vápna v poslední chvíli se štěstím odvrátil Chytka. Ještě jednu šanci měl Záviška a Kočí měl štěstí, když střela jen těsně minula naší branku. Závěr zápasu patřil našim barvám. Like a Sandr dělali domácím velké starosti svým pohybem a vynutili si několik dobrých situací včetně přímých kopů. V 73min. si postavil míč Junek a jeho střela z 20m olízla střechu strahovského stadionu :-). Ovšem, to se jen zastřeloval. V 75min. byl v dobré šanci těsně před vápnem faulovaný Sandr a Junek si postavil míč podruhé. Jeho bomba do pravé šibenice byla výstavní a vedli jsme 1:2. Tento okamžik domácí zmrazil a jejich snaha o vyrovnání již neměla patřičný tlak. Za cenu několika zranění se mužstvo ještě více semklo a ukázalo, že proti silným soupeřům umí pracovat naplno po celý zápas.
24. 04. 2024
Fotbalisté Manu Antwi a Vinny Loic Nkwinga byli ve škole All Stars School