Branky: 33., 37., 64. a 75min. Lanfranchi, 20. a 45min. Like, 64min. Hlinka
Diváci: 85
Příbram: Kočí – Seidel, Tregler, Chytka, Junek – Hlinka, Michalec, Lanfranchi – Sandr (57min. Hušek), Like, Sirotek (62min. Slunečko)

Sedm branek v síti Roudnice

Marek Zárybnický

Poprvé v jarní části jsme měli možnost okusit hlavní hrací plochu a více než třicet minut trvalo, než se utkání dostalo pod naši režii
V úvodu zápasu vyhrál hlavičkový souboj na půlce Sandr a vyslal tak Sirotka do sóla. Sirotek se natlačil před obránce a „šajtlí“ těsně minul branku. I soupeř z Roudnice nezůstal pozadu a při lobu Henzla byl Kočí překonán, ale naštěstí lob těsně minul naší branku. Poté nastala pasáž, kdy bylo k vidění mnoho nepřesností, nedotažených kombinací a několik ofsajdových pastí, které lapily naše útočníky. Přesto jsme se radovali, když Like využil centr Sirotka z levé strany a v závaru před brankou se nejrychleji zorientoval – 1:0. I nadále nám ležela na zádech tíha zápasu hraného na hlavním příbramském hřišti. Po 30min. jako-by si vše sedlo a začalo představení. Nejprve zkoušel štěstí Sandr. Poté uvolnil Lanfranchi na levé straně aktivního Sirotka a jeho nabídku Hlinka nevyužil a orazítkoval tyč. Ve 33min. zahřmělo podruhé. Chytka vybojoval míč na naší půlce, kolmicí vyslal Sandra po křídle, ten se neukvapil a vybídl k sólu Likeho. Pohlednou akci Like ani nadvakrát nezakončil gólově, ale do vápna přibíhající Lanfranchi ustřelil jeho třetí pokus málem i s nohou:-) a bylo to 2:0. Třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat. Opět akce vedená po levé straně, kdy Sirotek našel Hlinku a ten kolmicí mezi obránce poslal do šance Lanfranchiho. Jeho prudká střela po břevno znamenala zvýšení vedení na 3:0. Ještě v závěru poločasu se pokusil vystrašit brankáře Krpeše Hlinka, ale jeho střela neměla potřebnou razanci. Druhý poločas byl již kompletně v režii našich hráčů, pokud nebudeme počítat dva pokusy o přehození Kočího z poloviny hřiště. Ve 42min. krásným křížným pasem za obranu vybídl Tregler Junka, který po zpětné kličce a uvolnění na vápně nastřelil jen břevno. O minutu později Sirotek uvolnil Likeho, ale jeho sólo zůstalo opět bez brankového vyjádření. Po této akci zahrával Sandr rohový kop a po závaru v malém vápně ukázal Like v čem je jeho síla a bylo to 4:0. Následujících deset minut si dobrou pozici vytvořil Junek, ale jeho střela letěla nad hostující branku. Stejně se vedlo Hlinkovi z přímého kopu. A „Peppe“ Lanfranchi? Po nabídce Sandra jen těsně minul parkoviště za stadionem :-). Vše si však vynahradil. Jak už bývá zvykem, Like v samostatných nájezdech branky nedává a bylo tomu i po kolmici Hlinky. Tváří v tvář střelecky neuspěl. Naštěstí okolo běžel Lanfranchi a odkrytou branku trefil s jistotou - 5:0. Pokud nebudeme počítat dva rohové kopy, tak pět ze sedmi branek měli počátek na křídlech a nebylo tomu ani u šesté branky. Michalec se v 64min. uvolnil vpravo a jeho přesná přihrávka před branku našla Hlinku, který se nemýlil - 6:0. Poté Slunečko vybídl Likeho a jeho střelu brankář Krpeš vyrazil na roh. V 72min. vyslal Like na oplátku Hlinku do sóla, ten se rozhodl pro lob a jen těsně minul branku. Tečku za utkáním udělal dnes střelecky disponovaný Lanfranchi. Tregler opět ukázal, jak se dá pohledně přenést hra a vyslal na levé straně Huška. Hušek si míč zpracoval a po zvednutí hlavy našel nabíhajícího Lanfranchiho mezi penaltou a malým vápnem, který Krpešovi nedal nejmenší šanci – 7:0.