Diváci: 120
Příbram: Kočí – Matějů (14min. Červeňák, Tregler, Chytka, Junek – Hlinka, Michalec, Lanfranchi (41min. Sirotek) – Sandr, Like, Hušek

Utekli jsme „hrobníkovi“ z lopaty

Marek Zárybnický

Dnešní utkání nám nevyšlo jako předchozí série zápasů a důrazně hrající dorostenci z Budějovic hodně zlobili. Navíc v poslední minutě nás mohli poslat do kolen.
Již začátek zápasu nasvědčoval, že se dnes bude spíše bojovat, což více vyhovovalo hostům. Jejich dobrý pohyb a potřebný důraz dělal našim hráčům velké problémy. V jednom souboji se nešťastně srazil Matějů se soupeřem a o jeho hlavu si zlomil nos. Nucené střídání ve 14min. nebylo příjemné, ale bojovalo se dál. Přesto první šanci měl náš Like. Dobře zatočený trestný kop Junka proletěl mezi hráči až k Likemu na zadní tyč, ale netrefil dobře míč a soupeř šanci přežil. Po chvíli zahrozil soupeř. Centr z levého křídla našel nekrytého Schertlera a Kočí naštěstí zareagoval okamžitě a střelu vyrazil. Ve 24min. Kočí vychytal opět Schertlera, kdy nadvakrát likvidoval jeho samostatný nájezd z pravé strany. Paradoxně, kdy hosté hrozili, přišla kombinace na pravé straně u Červeňáka. Červeňák uvolnil Lanfranchiho, který otočil hru na Huška, jehož centr prošel na zadní tyč, kam si zaběhl Červeňák a dorazil míč do branky – 1:0. Do konce poločasu měl dobrou střelu hostující Horák a na druhé straně si vypracoval mezi třemi obránci soupeře Like, ale Coufala v Budějovické brance nepřekonal. Ani 35min. a poslední šance poločasu se nepodařila vyjádřit gólově. Kdo jiný dnes než aktivní Like nedokázal vsítit branku. Do druhého poločasu vstoupili naši hráči aktivně a ve 42min. těsně minul Sirotek. O pár minut později se uvolnil na levé straně Junek a postupoval sám na Coufala. Junek se snažil střelou po zemi překvapit, ale Coufal dnes hosty podržel. Z protiútoku zahrozil Schertler, který naší obraně dělal velké problémy svým pohybem. Naštěstí pro nás byl Kočí na místě. V 55min. naší obranu zaměstnal neúnavný Schertler a po jeho nájezdu se dostal odkopnutý míč do středu pole k Heldovi, který bombou z 25m do Kočího pravé šibenice vyrovnal. Po vyrovnání se hrálo opět více ve středu pole a Hlinkův pokus z poza vápna letěl vedle. Překlopit vítězství na naší stranu měl opět Like, kdy po rohovém kopu se v závaru před brankou ocitl v malém vápně sám před Coufalem. Bohužel ani tentokrát Like nezavěsil a trefil Coufala. V poslední minutě mohli dobře hrající hosté strhnout vítězství na svou stranu, ale Schertler si vedl jako jeho protějšek Like na naší straně a střelou vedle Kočího branky udělal remízovou tečku za utkáním.