Branky: 62min. Vávra, 70min. Kopta – 39min. Rys
Diváci: 90
Příbram: Šebek – Červeňák, Tregler, Pergl (70min. Seidel), Junek – Rys, Michalec, Hlinka – Sandr (41min. Lanfranchi), Like, Hušek (41min. Sirotek) nahr: Kuba, Slunečko

První porážka na hřišti soupeřů přišla v Mostě

Marek Zárybnický

Mostečtí hráči měli více chuti a vůle po vítězství a uštědřili nám první ztrátu na hřištích soupeře
Úvod zápasu nenasvědčoval, že by naši hráči měli potíže. V 5min. následoval přetažený roh Michalec a byl v pokutovém území podražen. I domácí přestali hrát, ale rozhodčí situaci zřejmě nepostřehl a hrálo se dál. I když se před brankou domácích dělo jen sporadicky, vždy to byla gólová šance. Bohužel Like nabídku Michalce trestuhodně zahodil a Hušek se po svém sólu mezi domácími hráči ukvapil a vystřelil dříve, než bylo třeba. V polovině poločasu vystrašil v naší brance Šebka, dalekonosnou střelou Tureček. Z protiútoku pálil vysoko nad branku Hlinka. V závěru poločasu Michalec přenesl hru na Huška, ten z voleje těsně minul domácí branku. Na druhé straně po úspěšně sehraném rohovém signálu domácích, hlavičkoval Kopta nad Šebkovu branku. V poslední minutě Hlinka vysunul na levé straně Huška a jeho ostrý centr zpracoval ve vápně Rys a poslal naše barvy do vedení – 0:1. V začátku druhé půle se v dobré pozici objevil Sirotek, ale jeho střela minula branku domácích. Po této možnosti se naši hráči vytratili a domácí nabírali dech. Nejprve Rys odvracel hlavou nebezpečný přímý kop Koudelky, poté Šebek chytá gólovku Hříbala a nakonec Vávra střelou odraženou od břevna do zad Šebka a do branky srovnal skóre na 1:1. Domácím narostla křídla a byli všude. Dvakrát se do dobré příležitosti dostal Bohó, kdy druhá jeho střela skončila na spojnici tyče a břevna naší branky. Poté střílel těsně vedle z vápna Haspra. Hořký kalich jsme si dopili v následujících minutách. Nejprve byl v 70min. Sirotek důraznější než domácí bek a vstřelil gól. Bohužel oslavy netrvaly dlouho. Rozhodčí viděl hru tělem jako nedovolenou a branku neuznal. Z následného rychlého protiútoku do otevřené obrany se pěknou střelou prosadil Kopta a poslal domácí do vedení 2:1. Až teprve nyní opět příbramští zabrali a vysunutí Červeňáka na hrot dělalo domácím velké starosti. Jeho rychlost nabídla gólovku Lanfranchimu, ten svou tutovku nedal a následně ve skluzu nedosáhl Like na druhou nabídku Červeňáka. V úplném závěru to ještě zkoušeli Hlinka a Tregler, ale domácí si již vítězství vzít nenechali.