21.05.2013
Hradec K. vs. Příbram
Žluté karty: Krbeček, Pilík (P)
Rozhodčí: Nenadál - Wilczek, Mencl
Hradec K.: Lindr - Holeš (80. Uškovič), Hochmeister, Hájek, Poděbradský - Štěpán (62. Malinský), Šisler, Harba, Schwarz (73. Klapka ), Halilovič - Kulič
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský (78. Dejmek), Mišůn, Pleško - Pilík (89. Aziz), Tarczal, Abraham, Koukal (63. Mareš) - Krbeček, Wágner

Zlatý bod z Hradce

Jan Vostrý

Příbram zvládla důležitý úkol na půdě Hradce Králové a z nervozního utkání se vede velice důležitý bod, který ji výrazně posunul k vytouženému cíli - záchraně ligy.
Příbramský kouč František Straka postavil poprvé do základní sestavy Martina Abraham a kreativního Kuvajťana Azíze nechal před tvrdým duelem na lavičce. Domácí celek nechtěl ponechat nic náhodě a od začátku zápasu se aktivně pustil do našeho týmu, drtivá většina akcí však končila na pozorné obraně a na Aleše Hrušku prošlo minimum práce. První větší šanci zápasu si tak vytvořil náš tým. Zdeněk Koukal poslal před branku povedený pas, který hledal Tomáše Wágnera, jenže míč stačil srazit těsně vedle branky obránce Hájek. Dobré mohly být i rány Jakuba Jugase a Tomáše Pilíka, kdyby pokaždé prošly přes bránícího hráče. Hradec si velké příležitosti nechal až na konec první části, když se dvakrát před Hruškou objevil ex-příbramský Marek Kulič. Nejprve po přistrčení od Harby pálil do našeho brankáře, podruhé ještě svoji pozici vylepšil nahrávkou na Šislera, který pálil nad branku. Po obrátce přišla akce, po které jsme mohli očekávat pokutový kop. Tomáš Krbeček si pohrál s obráncem, jenže ani jasné zatažení za dres, které ukázal i televizní záznam, nedalo záminku k odpískání penalty. Zatímco domácí tak zvyšovali četnost nahrávek směrem před naši branku, našim ofenzivním hráčům přibýval prostor pro kontry. Ty však zůstaly pohříchu nevyužity. Viděli jsme tak několik střel z dálky, Wágner trefil prostor, kde byl Lindr, Tarczal nedal připomenout svoji památnou trefu z minulé sezóny a vystřelil nad branku. Naše zaváhání před brankou mohli potrestat domácí v 65. minutě. Harba na míč nedosáhl a Hruška si pak tečovaný míč před brankou jednoduše lapil. A tak mohla přijít opět naše akce. Po rohovém kopu se k odraženému balónu postavil k bráně zády stojící Tomáš Hájovský a obloučkem málem přehodil brankáře. Ten musel zasahovat a vyrážet na další roh. Infarktový závěr přišel v nastaveném čase. Nejprve vysekl efektní robinzonádu Aleš Hruška při zákroku proti Hochmeisterovi. Když už mohl být konec, přišel poslední roh, a další propadnutí naší obrany. Uškovič se objevil sám před naším kapitánem a zblízka jej nastřelil. Teprve v tento moment si mohli Příbramští hráči i příznivci ulevit, konec pískal sudí vzápětí.
24. 04. 2024
Fotbalisté Manu Antwi a Vinny Loic Nkwinga byli ve škole All Stars School