05.05.2012
Česká liga žáků U 12 A, 22. kolo
4:3
Bohemians vs. Příbram
Branky: Příbram – 14´, 33´, 66´Januška ; 8´, 68´ Srp; 49´ Břížďala; 55´Valenta; 57´ Bouček
Diváci: 30
Bohemians: Štefek, Fomin, Šrám, Pinkas, Košek, Dvořák, Horvát, Remeš, Nguyen, Kocůrek, Vytlačil,
Příbram: Šedivý, Schöbel, Rajtr, Kvída, Šváb, Valenta ( 55´ Klauz), Januška (70´ Černohorský), Šrain, Břížďala (75´Krůta ), Bouček ( 65´Junek ), Srp
Zápas začal ve vysokém tempu, a i přes 30 stupňové vedro byla na hráčích vidět chuť užít si první mistrovské utkání. Příbram se dostala do vedení v 8. minutě, když J. Šrain našel skvělou přihrávkou na hranici velkého vápna T. Srpa, který trefuje přesně k tyči - 1:0. O 5 minut později se k odraženému míči na ve velkém vápně dostal J. Januška a jeho přízemní střela končí za zády brankáře Žižkova 2:0. Příbram dobře kombinuje a snaží se kontrolovat míč především krátkými přihrávkami po zemi. Naopak Viktorka využívá každého zaváhání a dlouhými nákopy hledá vysunuté útočníky, kteří dělají příbramské obraně svou rychlostí velké potíže. Důležitý okamžik přichází v 18. minutě Žižkovský Horvát postupuje sám na Šedivého, který však jeho úmysl skvěle vystihl a drží stále čisté konto. Ve 33. minutě je na hranici velkého vápna faulovaný J. Šrain, míč si postavil J. Januška a střelou přes zeď se trefuje přesně - 3:0. Druhý poločas už byl jednoznačně v režii příbramských, ve 49. minutě se nám daří rychlý přechod, když, J. Šedivý našel dlouhým výhozem J. Kvídu, který zatáhl míč po lajně, skvělou zpětnou přihrávkou nachází před brankou T. Břížďalu a Příbram vede už 4:0. Za dalších 6 minut je to už 5:0, T. Srp se prosadil ve velkém vápně je faulován, rozhodčí však nechává výhodu, míč se odráží k M. Valentovi, který pohodlně přidává pátou branku. Z následného rozehrání Žižkova rychle získáváme míč, J. Januška posílá přesnou přihrávku mezi obránce, na jejímž konci je J. Bouček skóre se mění pošesté. Sedmou branku a svou třetí v tomto zápase přidává J. Januška v 66. minutě, kličkou se zbavil obránce a střelou na zadní tyč kompletuje hattrick – 7:0. Poslední branku zápasu a svou druhou v utkání vstřelil T. Srp, po rychlé kombinaci u lajny P. Junek – M. Klauz přichází přihrávka na malé vápno, kde je T. Srp přesně na svém místě 8:0. Kromě úvodních minut jsme byli po celý zápas lepším týmem a svou převahu jsme dokázali vyjádřit i gólově. Drobná zaváhání v obraně z úvodu zápasu se nám podařilo zvládnout a udržet čisté konto, což je pro naši obranu určitě dobrá vizitka.