12.11.2012
Česká liga dorostu U 17 A, 1. kolo
Příbram vs. Sokolov
Branky: 18., 25. a 60min. Mráz, 7min. Rys, 17min. Hušek, 32min. Černý, 55min. Špinar, 66min. Suchan – 2. 73min. Čuchran
Žluté karty: 0:1
Příbram: Šebek (60min. Kuba) – Červeňák (41min. Holý), Matějů (41min. Křikava), Kvěch, Růžek – Suchan, Baran, Rys (60min. Svojše) – Mráz, Černý (41min. Špinar), Hušek

Generálka na utkání podzimu vyšla dobře

Marek Zárybnický

Sokolov sice v utkání vedl, ale naši hráči věděli, co chtějí a jednoznačně zvítězili
Díky vývoji skupiny a zásahu sněhové nadílky se ve středu dohrává zápas s Teplicemi. I proto jsme k zápasu se Sokolovem přistoupili jako ke generálce na „utkání podzimu“. Bohužel začátek zápasu nás našel v nedbalkách a po dlouhém míči za naší nekoncentrovanou obranu se zjevil sám hostující Čuchran a s klidem proměnil své sólo ve vedení – 0:1. Obdržená branka naše hráče nastartovala a brzy se vše otočilo v náš prospěch. Nejprve Rys ani Černý neuspěli, aby v 7min. z 20m vyrovnal pěknou střelou Rys – 1:1. Náš tlak trval a šancí bylo dost. Černý dobře zahrál z pravé strany míč z přímého kopu před branku, kde po několika tečích nedosáhl na zadní tyči o milimetr Matějů. Vzápětí vyslal Suchan kolmici mezi hostující beky nabíhajícímu Černému, ale jeho křížná střela těsně minula cíl. Další centr Huška před branku způsobil závar, kde se nejlépe zorientoval Černý, ale ani tentokrát neprotlačil míč do sítě. V 17min. si zpracoval přihrávku Suchana Hušek, popošel do vápna a tvrdou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:1. Takřka po rozehrávce se naši hráči zmocnili opět míče a kombinace Černého s Mrázem skončila brankou na 3:1 pro naše barvy. i 22min. přinesla gólovku, kterou tentokrát Mráz po přesném centru Huška neproměnil. O minutu později zakombinoval Červeňák s Černým, bohužel Černého střelu hostující brankář bravurně vyrazil na roh. Následný roh Černého našel „létajícího“ Mráze a ten hlavou zvýšil na 4:1. Černý se dočkal po jedné z nejhezčích akcí zápasu. Soupeři většinou přes našeho kapitána Barana jen těžko procházejí a v 35min. tomu nebylo jinak. Baran vybojoval míč pro Suchana, který získal prostor a dostatek nabíhajících hráčů na výběr. Suchan si vyhlédl Ryse, který chytře pustil míč mezi nohama do strany nabíhajícímu Huškovi. Huškovi se otevřel prostor na levé straně, připravil si centr mezi malé vápno a penaltu, kde své místo pohybem našel Černý a z jedné pěkně zavěsil – 5:1. Tečku za poločasem mohl udělat z přímého kopu Suchan, ale jeho úmysl z 20ti metrů brankář Richter vystihl. Druhý poločas začal v poklidu z obou stran, přesto naši útočníci vytvořili závar před brankou hostů. Odražený míč se kutálel velmi lákavě, Hušek se tedy rozběhl a doslova napálil míč směrem na Podlesí. Míč jsme bohužel zatím nenašli:-). O chvíli později předvedl Hušek jemnější práci s míčem a uvolnil Ryse, který vyslal střelu těsně vedle pravé tyče. V 55min. zahrával Suchan rohový kop, míč našel dobře postaveného Špinara, který zvýšil na 6:1. O pár minut neuspěli v dobrých pozicích Suchan a Mráz. V 60min. se dočkal za svoji aktivitu a dobrou formu Mráz, který po kombinaci s Rysem završil svůj hattrick, a bylo to 7:1. V 66min. ukázali trénovanou kombinaci na pravé straně Mráz s Růžkem. Růžek po vniknutí do vápna zachoval chladnou hlavu, nalil pod sebe nabíhajícímu Suchanovi, který se nemýlil a k tyči střelil osmý gól 8:1. O chvilku později těsně minul Špinar v dobré pozici. Stejně dopadl i Křikava. V 69min. vymysleli dobrou akci na pravé straně opět Mráz s Růžkem, jeho centr našel zcela volného Svojšeho, kterému se svou „přilbou“ :-) nepovedlo překonat Richtera. Hlad po zvyšování skóre nás stál další inkasovaný gól. Využití volného prostoru na levé straně naší obrany potrestal po kombinaci s Matouškem opět hostující Čuchran a symbolicky tak orámoval našich osm branek a uzavřel skóre zápasu na 8:2.