22.10.2012
Česká liga dorostu U 17 A, 11. kolo
2:9
Písek vs. Příbram
Branky: 18. (p) Keclík, 80. Hrachovec - 17., 22, 30. a 51. Černý, 23. Svojše, 39. a 67. Mráz, 53. Holý, 56. Suchan
Žluté karty: šebek
Rozhodčí: Rejžek, Rinth, Ženlička
Diváci: 30
Písek: Vlk – Buchtele, Zborník (64. Hosnedl), Uhlík (43. Komín), Hrubý František (71. Machovský) – Hrachovec Václav, Keclík, Jícha (69. Šourek), Kinský – Procházka, Kaplan
Příbram: Šebek (41. Kuba) - Červeňák, Holý, Kvěch, Růžek – Baran – Januška (58. Matějů), Suchan – Mráz (68. Křikava), Černý, Svojše (41. Špinar)

Černý čtyřmi góly a čtyřmi asistencemi rozebral Písek

Po opatrném začátku spustila v 17. minutě Příbram na hřišti Písku svůj brankostroj, který se nakonec zastavil na čísle devět. Domácí nestačili bránit rychlé kombinační akce příbramských U17. Čtyřmi brankami se blýskl Černý, když v prvním poločase dosáhl na hattrick. Písek skóroval nejprve z penalty a z náhodného odkopu v závěru zápasu.
Písek začal utkání se zataženou obranou a nechával příbramskou obranu kombinovat na vlastní polovině. Hosté z Příbrami se v úvodu spíše snažili o dlouhé kolmé pasy, než o rychlou kombinaci po zemi. Po čtvrthodině se Příbram konečně rozehrála a o branky v písecké síti na sebe nenechaly dlouho čekat. V 17. min. Januška poslal kolmou a přesnou přihrávkou Černého do samostatného nájezdu. Černý udělal kličku brankáři Vlkovi a uklidil poprvé míč do písecké svatyně – 0:1. Domácí se ovšem nesesypali. V 18. minutě se dostal za příbramskou obranu Hrachovec, byl Šebek jej fauloval (dostal žlutou kartu) a následnou penaltu s jistotou proměnil Keclík – 1:1. Písek se z vyrovnání dlouho neradoval. Ve 22. min. našel Holý dlouhým pasem rozběhnutého Mráze, na jehož přihrávku před branku si naběhl Černý a bez problémů nasměroval míč z jednoho metru do branky – 1:2. Ve 23. minutě se Černý uvolnil a našel Svojšeho, který předvedl svou kopací techniku a z hranice šestnáctky balón nasměroval do vzdálenějšího horního rohu a nedal Vlkovi šanci zasáhnout – 1:3. Ve 30.min. přehodil Červeňák obloučkem obránce, našel tak Černého, jenž po kličce a z otočky „přeloboval“ Vlka – 1:4. I u páté příbramské branky byl Černý – v 39.min. utekl z půlky celé písecké obraně a oplatil Mrázovi jeho gólovou přihrávku; Mráz také pohodlně uklidil míč do prázdné branky – 1:5. Ve druhém poločase už existovalo na hřišti jen jedno mužstvo – Příbram – a zápas se stal jen otázkou celkového skóre. V 51.min. šly kolmé přihrávky od Barana přes Suchana na Černého, který se trefil počtvrté, tentokrát dal Vlkovi „housle“ – 1:6. V 53.min. si na zpětnou přihrávku Černého naběhl Holý a ze sedmi metrů propálil brankáře – 1:7. V 56.min. dostal Suchan přihrávku na hranici velkého vápna, obtočil se kolem obránce a střelou po zemi k tyči navýšil příbramské vedení – 1:8. V 67.min. kopal Černý roh, na jeho centr si u vzdálenější tyče naběhl Mráz a hlavou skóroval – 1:9. Po deváté brance hosté přešli o týmového pojetí hry k individuálním akcím, což ale už nevedlo k desátému gólu v písecké síti. Naopak v úplném závěru domácí využili nezodpovědnost a nepozornost příbramské obrany (Kvěcha nikdo nezajišťoval) a také nesprávný výběh Kuby a korigovali výsledek střelou do opuštěné branky – 2:9. O podzimní podobě tabulky by mělo být jasněji příští týden, kdy Příbram hostí Teplice a ve stejném čase hraje doma Plzeň s Českými Budějovicemi. Komentář soupeře: „Pouze v úvodu utkání jsme byli hostům rovnocenným soupeřem, dokonce první se v gólové příležitosti ocitl domácí Keclík. V 18. min jsme ještě dokázali z penalty po faulu na Hrachovce Keclíkem srovnat. Ale pak už hosté jasně ukázali, kdo je na hřišti pánem. Výborně kombinovali a převyšovali nás prakticky ve všech činnostech.“