Branky: 7min. Špinar, 23min. Rys, 78min. Holý – 27min. Výborný
Diváci: 99
Příbram: Šebek – Červeňák, Kvěch, Matějů, Růžek – Rys, Baran, Suchan – Mráz, Špinar (60min. Holý), Hušek (73min. Šváb) Náhr.: Valenta, Kuba

A JE TO TADY ! ! ! SEDMNÁCTKA PŘEZIMUJE NA PRVNÍM MÍSTĚ ! ! !

Marek Zárybnický

Těžký soupeř, maximální nasazení, velká bojovnost = krásný konec podzimu pro naše barvy.
Velká touha po vítězství a neuvěřitelné nasazení přineslo v úvodu mnoho šancí na gól. Ve 2min. po dobrém napadání teplické rozehrávky se dostal k míči Hušek, připravil si levačku a bombou orazítkoval břevno. O minutu později pronikl Rys po levé straně a své sólo zakončil pouze do boční sítě. V 6min. se v dobrou pozici propracoval Suchan a jeho střelu z 20m brankář Skalák vyrazil na roh. Z následného rohu ukázali naši hráči důraz a Špinar nekompromisně zavěsil - 1:0. Po vstřelené brance se hra mírně uklidnila a první starost pro Šebka přišla po rohovém kopu v 16min. Nejprve likvidoval hlavičku, aby zlikvidoval i následnou dorážku. Protože se hrálo o každý metr, další branku přinesla další standardka. Rohový kop Suchana opět nadělal starosti teplické obraně a velký důraz Ryse pomohl ve 23min. k vedení 2:0. Po vedení o dvě branky jsme si vybrali chvilku nepozornosti a soupeř toho využil. Kolmice mezi stopery našla ve 27min. sprintujícího Výborného, Šebek vyběhl pozdě a soupeř snížil na 2:1. O pár minut později pěkně zakombinoval Mráz s Červeňákem na pravé straně a Skalák jen těžko likvidoval Červeňákovu ránu. Ve 35min. uvolnil Suchan Mráze a Mráz vystrašil střelou Skaláka, který vyrazil na roh. Po rohu přišel rychlý kontr teplických. Na vápně našel hostující Flégl Výborného, který se obtočil kolem našeho Matějů a naštěstí zamířil vedle. V závěru poločasu ještě vystrašil soupeře nepovedeným centrem mířícím do branky Hušek. Ve druhém poločase jsme se potkali s mírnou nervozitou, která se projevovala špatným plněním úkolů a nepřesnými přihrávkami. Díky tomu se Teplice dostávali do šancí a byli jsme to my, kdo měl horko pod nohama. Tepličtí nám zle zatápěli, ale mrštný Šebek nedopustil pohromu. Postupně si vylámali zuby Výborný, Flégl a Kodeš. V 50min. zahrozili i naši. Nejprve se prodral za obranu Rys a tísněn nepřihrál přesně na volného Mráze. Vzápětí vypustil střelu Špinar, která skončila vedle pravé tyče Skalákovi branky. O chvíli později dal o sobě naposledy vědět hostující Výborný, který střelu namířil dobře, ale teč našich obránců nasměrovala míč na rohový kop. Poté tlak hostů opadl a začali se rodit šance pro naše barvy. Nejprve Hušek vybojoval míč po špatné teplické rozehrávce a upaloval sám na Skaláka. Rozhodl se vystřelit ze střední vzdálenosti a Skalák střelu vystihl. Poté vymyslel Červeňák akci s Mrázem, ten našel nabíhajícího Ryse, jehož střela letěla těsně vedle. V 70min. pěkně zakombinovali Mráz s Rysem. Prvně jmenovaný uvolnil na vápně Suchana, ale jeho střela levou neměla dostatečnou razanci. Závěr zápasu už byl v naší režii, a tak přišla i zasloužená odměna. V 77min. u postranní čáry vybojoval míč Holý, přihrál Suchanovi. Suchan chytře uvolnil nabíhajícího Ryse, který našel v rychlosti Holého, ten nechal soupeře za zády a nadvakrát nejen potvrdil vítězství, ale posadil naše mladíky na vrchol tabulky ligy po podzimní části - 3:1. Těžko vyzvedávat jednotlivce, protože v našem týmu má každý svou důležitou roli, a tak zbývá než klukům pogratulovat a popřát hodně úspěchů i v následující jarní části.