27.08.2012
Česká liga dorostu U 16 A, 3. kolo
9:0
Příbram B vs. Ústí n. L.
Branky: Příbram–22´,44´,46´ Srp; 14´,33´ Šrain; 71´,74´; Junek; 61´Kvída; 68´ Januška;
Příbram B: Šedivý ,Schöbel ( 46´Makoš ),Rajtr,Kvída,Šváb( 46´Vacík ) ,Valenta ( 53 Klauz ),Januška,Šrain, Břížďala, Bouček( 60´ Krůta ),Srp (53´ Junek )
Ústí n. L.: Satek, Radovič, Brandl, Fajfar,Vochoti,Palaščák,Krupička,Chomát,Smitka,Lank, Gajdoš, Střídající: Mayerhofer,Šotola,Steinsdörfer,Herišer,Trojánek

Druhý mistrovský zápas a další vysoké vítězství

Miloslav Klauz

V prvním mistrovském zápase na domácí půdě a druhém soutěžním rozstřílela příbramská U 16 soupeře z Ústí nad Labem 9:0.
Zápas začali příbramští aktivně, od prvních minut se tlačili do útoku a šance na sebe nenechaly dlouho čekat, jejich neproměňování nás však provázelo celý zápas a tak si diváci museli počkat na branku až do 14. minuty. Po postraní čáře se protáhl J. Šrain a střelou z velkého úhlu prostřelil hostujícího brankáře 1:0. O tři minuty později se za vápnem uvolnil J. Januška, jeho střela však končí na tyči. Ve 22. minutě je to 2:0, J. Bouček posílá přesnou přihrávku na nabíhajícího T. Srpa, který postupuje sám na branku a s přehledem proměňuje. Brankový účet prvního poločasu uzavřel svou druhou brankou v utkání J.Šrain. T. Břížďala vymyslel další přesnou přihrávku,“ Jeňa“ udělal kličku brankáři a se střelou do prázdné brány už neměl problém. Začátek druhého poločasu vzal do svých rukou T. Srp ve 44. a 46.minutě po přihrávkách J. Janušky a M. Valenty se trefil dvakrát a zkompletoval tak svůj první hattrick sezóny. Po těchto brankách, už bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto a výsledek utkání byl pouze otázkou skóre. V 61.minutě byl ve vápně faulován Tomáš Břížďala, k pokutovému kopu se postavil J. Kvída a se štěstím proměnil 6:0. Další branku přidal J. Januška po přihrávce J. Šraina. V 71.minutě vstřelil svou první branku v příbramském dresu P. Junek, když si naběhl na přihrávku M. Klauze a na malém vápně chytře patou tečoval za záda ústeckého brankáře. Skóre zápasu uzavřel P. Junek když svůj samostatný „nájezd“ proměňuje ve svou druhou branku v utkání 9:0. Podařilo se nám soupeře jednoznačně přehrát a svou převahu vyjádřit i gólově. Rozdíl skóre však mohl být výrazně vyšší kdybychom byli v koncovce důraznější a především přesnější. Přesnost nám chyběla i v některých fázích zápasu,kdy jsme zbrklými přihrávkami zbytečně ztráceli míč a dávali tak prostor soupeři. Naše obrana byla i v tomto zápase připravená a udržela podruhé čisté konto.