22.10.2012
Česká liga dorostu U 16 A, 11. kolo
0:7
Písek vs. Příbram B
Branky: 32´ Bouček ; 58´ Reichenauer; 10´42´ Srp; 16´Junek; 70´Valenta; 76´ Šrain
Rozhodčí: HR – Rejžek Pavel, AR1 Rinth Jan, AR2 Žemlička Tomáš
Diváci: 30
Písek: Jevčák, Uhlík, Tichova, Forejt, Hudák, Machovský, Šteflíček, Růžička, Kuna, Velek, Stoklasa Střídající: Vajo, Pinc, Kůst, Klimeš
Příbram B: Javorský, Makoš ( 61´ Valenta ), Rajtr , Vacík ( 65´ Černohorský ) , Kvída, Klauz ( 46´Schöbel) , Junek (58´Šváb) , Šrain, Reichenauer (61´ Kalaš ), Bouček(46´Januška), Srp

Tradičně úspěšní v Písku

Miloslav Klauz

V Písku se ročníku 97 dlouhodobě daří a ani tato neděle nebyla vyjímkou.
Zápas jsme začali aktivně a od prvních minut hru kontrolovali, soupeř se soustředil pouze na obranu a dlouhé odkopy z vlastní poloviny, se kterými si naše obrana s přehledem poradila. První branku jsme dali v 10. minutě, když si na přihrávku J. Reichenauera naběhl T. Srp a kličkou brankáři otevřel skóre 1:0. Druhou branku přidal o 6. minut později P. Junek, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži v Píseckém pokutovém území po přihrávce M.Klauze 2:0. V následujících minutách jsme předvedli několik dobrých kombinačních akcí a vytvořili jsme si tak gólové příležitosti, které však končili v „rukou“ pomezního rozhodčího, jehož výkon nebudeme komentovat. Třetí branku přidal ve 32. minutě J. Bouček, když jeho nepodařený lob si srazil do branky sám domácí brankář. První poločas 3:0. Druhý poločas odstartoval T. Srp svou druhou brankou v tomto zápase a opět to bylo po samostatném úniku a kličce brankáři. V 58. minutě se ve vápně uvolnil J. Januška, jeho střela však končí na tyči, ale odráží se přímo k nohám J. Reichenauera, který pohodlně zvyšuje na 5:0. Šestou branku připravil pro M. Valentu J. Šrain, když prošel velkým vápnem a připravil „ Valentíkovi“ ideální pozici. Závěr a poslední brankou pečetil skóre J. Šrain – po kolmici J. Janušky obstřelil domácího brankáře. Skóre i vývoj zápasu byl jednoznačně v náš prospěch, během prvního poločasu se nám dařilo držet míč a svou kombinací jsme soupeře jsme v podstatě k ničemu nepustili. Ve druhém poločase jsme pokračovali v naší hře a přidali i další branky, postupně se nám, ale vytrácel pohyb bez míče, tím pádem strádala i kombinační hra, která se měnila v individuální souboje jeden na jednoho. Opravdová prověrka nás čeká příští týden, kdy přivítáme u Litavky druhý nejlepší tým soutěže – FK Teplice. Pro úplnost uvádíme i jak utkání viděl náš soupeř: "7 kulí jako v Sarajevu", tak by stačilo napsat shrnutí dnešního zápasu. Do Písku přijela doposud neporažená Příbram a stejně tak i odjížděla. Domácí měli s hosty problémy již od začátku zápasu. Občas to vypadalo, že hosté hrají s více hráči v poli. Příbramští fotbalisté předváděli chvílemi opravdu pěkný fotbal a při hře na jeden dotek tak domácí byli na hřišti často zcela zbyteční. Písečtí se snažili nakopáváním dlouhý míčů spíše osvobodit, než založit nějakou akci. Za zmínku stojí vydařená střela Kůsta, kterou hostující brankář vytěsnil na roh. Dnešní výkon byl opravdu špatný, z čehož vyplývá i trenérské hodnocení hráčů.