16.11.2012
Česká liga dorostu U 16 A, 12. kolo
3:1
Příbram B vs. Teplice
Branky: Příbram: 43´ - Srp, 65´- Reichenauer, 76´- Klauz Teplice: 46´ - Kalivoda
Rozhodčí: Hocek Petr - Barek Jakub, Vácha Lukáš
Diváci: 50
Příbram B: Šedivý, Vacík, Šrain (78´ Šváb), Kvída, Januška, Srp, Reichenauer (61´Břížďala), Klauz, Schöbel, Junek, Rajtr
Teplice: Švejda, Zeman, Šoufek, Tesař, Richter, Bílek, Zeman, Kalivoda, Koubek, Janošík, Karagavrilidis Střídali: Vild, Kotrba, Štěrba, Hasil, Kordule, Šípek, Plachý

U 16 - vítězný boj o podzimního mistra

Miloslav Klauz

Ve středu jsme se sešli k odloženému zápasu podzimní části soutěže a v přímém souboji jsme bojovali o podzimního vítěze ligy U 16 s těžkým soupeřem z Teplic.
Úvod zápasu patřil více Teplickým hráčům a již ve 2. minutě se výborným zákrokem předvedl Jan Šedivý, když zlikvidoval samostatný únik útočníka Teplic. Postupně jsme hru začali vyrovnávat a v 7. minutě po centru do vápna ohrozili branku soupeře i naši hráči. Bojovný výkon a velké množství osobních soubojů především ve středu hřiště bylo důkazem, že se setkávají dvě mužstva z čela tabulky. Naši hráči měli větší převahu v poli, ale soupeř zase hrozil po rychlých protiútocích, se kterými si naše obrana společně s brankářem poradila. Protože nepadla branka ani na jedné straně skončil první poločas nerozhodně 0 – 0. Úvod druhého poločasu patřil opět Teplickým, ale jen na chvilku. Ve 43. minutě centruje z pravé strany Míla Klauz, Jenda Šrain ve vyložené pozici ještě přihrává vedle sebe na malé vápno na Tomáše Srpa a ten otevírá skóre střelou k tyči. Vedeme 1 – 0. Naše radost je však jen chvilková. Zaváhání naší obrany trestá po samostatném úniku o tři minuty později hráč Teplic Daniel Kalivoda a srovnává na 1 – 1. Zápas pokračuje stejně jako v prvním poločase. Naši hráči mají víc míč na svých kopačkách, ale soupeř je v rychlých protiútocích stále nebezpečný. V 60. minutě se po rychlé narážečce dostává do 100% šance na hranici penalty Josef Kvída, ale brankář soupeře se vyznamenal vynikajícím zákrokem a míč vyráží. 65. minuta a další závar před brankou soupeře končí tečovanou střelou a Jan Reichenauer zvyšuje na 2 – 1 pro naše barvy. Ani další branka hráče Teplic nezlomila a dál se snaží o vyrovnání. V 74. minutě vyslal na branku soupeře střelu Jirka Januška, kterou jen s námahou likviduje brankář Teplic. V tlaku před soupeřovou brankou se do velké šance dostává Jenda Šrain, ale jeho střelu z vyložené pozice vyráží brankář na roh. Po jeho rozehrání se ze skrumáže před brankou dostává míč na kopačku Míly Klauze a jeho krásná střela končí v horním rohu branky. 3 – 1. Následný tlak soupeře jsme již bez větších problémů vydrželi a utkání končí naším zaslouženým vítězstvím.