Branky: 8. Kule, 53. Ruml – 2. a 23. Rys, 30. Špinar
Diváci: 60
Plzeň: Juraši, Medveděv, Černý (41 Cibulka), Kule, Petr, Boček, Polom Kristl (70 Smolík), Ruml, Provod (41Brabec), Ungr (41 Knotek)
Příbram: Šebek – Červeňák, Holý, Kvěch, Hušek - Baran - Rys, Suchan - Mráz, Špinar (54. Křikava), Svojše

Příbram U17 prodloužila v Plzni svou neporazitelnost

Příbram U17 (ročník 1996) veze po třech letech body z Plzně, a to hned tři. Obě mužstva chtěla hrát fotbal a tak byly k vidění pohledné kombinační akce, maximální nasazení, ostré osobní souboje a také zbytečné ztráty míče vyplývající z přemíry snahy obou soupeřů. Příbram o svém vítězství rozhodla v prvním poločase dvěma góly Rysa a jedním Špinara. Příbram U17 tak zůstává jediným dosud neporaženým mužstvem v této kategorii v ČR.
V neděli 14.4. čekal v Plzni na příbramské U17 tradiční, nadmíru zdatný a pro Příbram asi nejméně oblíbený soupeř. Vždyť příbramský ročník 1996 porazil Plzeň v soutěžním utkání naposledy před třemi lety! Nálada fanoušků Příbrami by se dala charakterizovat jako „napjaté očekávání“, jak si s tím příbramské U17 poradí. Vstup do zápasu se hostům mimořádně vydařil. Ve 2. minutě namířil Suchan pas na rozběhnutého Svojšeho, první obránce míč podskočil, dalšího se Svojše zbavil kličkou, na jeho následnou zpětnou přihrávku od brankové čáry si naběhl Rys, jenž ze 7 metrů střelou vedle Jurašiho poslal Příbram do vedení – 0:1. Snaha Plzeň dostat se rychlými kombinacemi před příbramskou branku končila často neúspěchem, byť i za cenu příbramských faulů. Po jednom takovém v 8. minutě následoval z přímého kopu dlouhý centr před příbramskou branku, hosté nedokázali míč odkopnout a po sérii odrazů vyrovnal Kule snadnou dorážkou u vzdálenější tyče – 1:1. Po vyrovnání Příbram ještě zvýšila své úsilí, získala územní převahu a přišly i další brankové příležitosti a také dva góly v plzeňské síti. V 21. minutě vystihl Svojše rozehrávku domácích a následoval příbramský útok dva na jednoho. Svojše přihrál doprava na Špinara, který ale místo vrácení míče Svojšemu nebo střely zvolil kličku, zpomalil akci a obránce ho nakonec připravil o balón. Ve 23. minutě dostal míč rozběhnutý Červeňák, nezadržitelně dovez míč až k brankové čáře a zpětnou přihrávkou našel Rysa, který si střelou z osmi metrů připsal druhý gól v zápase – 1:2. Ve 30. minutě udržel Rys u postranní čáry míč, následoval přesný Mrázův centr před malé vápno, kde volný Špinar hlavou nedal Jurašimu šanci a zvýšil příbramský náskok – 1:3. První minuty druhého poločasu byly sice v režii Příbrami, ale Plzeň se nemínila vzdát. Ve 47. minutě domácí zcela rozebrali příbramskou obranu a dopravili míč do prázdné branky – naštěstí pro hosty už byla finální přihrávka směrována do ofsajdu a rozhodčí tak gól neuznal. V 55. minutě se po dlouhém plzeňském nákopu a následném centru zleva položil do míč Ruml a nechytatelným volejem ze sedmi metrů málem protrhl síť za Šebkovými zády – 2:3. Domácí nadále nejvíce hrozili ze standardních situací, ale příbramská obrana byla pozorná a ve vzduchu nekompromisně vládl Šebek. Už v nastavení se velmi dobré příležitosti dostal Mráz, v pokutovém území byl podražen, ale rozhodčí na tento faul nereagoval a po následném odkopu od plzeňské branky ukončil zápas. Za velmi dobrý týmový výkon si tak Příbram po třech letech veze z Plzně všechny tři body. Příbram tak i po tomto vítězství zůstává jediným dosud neporaženým mužstvem ze 42 týmů v ČR hrajících nejvyšší soutěž v kategorii U17. Komentář Plzně (zdroj = plzeňské internetové stránky): „Z naší strany byla kvalitní pouze fáze kolem desáté minuty, kdy jsme také snížili brankou Kuleho, který dorazil střelu Petra,“ přiznává trenér Václav Mrázek. „Celkově jsme však ve hře měli velké množství nepřesností a nevynucených ztrát. Především v prvním poločase naší hře chyběl tah na branku a kvalita v soubojích jeden na jednoho. Příbram oproti nám tolik nechybovala a z tohoto pohledu zaslouženě zvítězila,“ dodává trenér.“