Branky: 59. Suchan, 80. Černý – 42. Pasecký
Diváci: 80
Příbram: Šebek – Červeňák, Holý, Kvěch, Růžek – Baran – Rys, Suchan – Mráz (53. Svojše), Špinar (53. Hušek), Černý
Č. Budějovice: Pavelec - Rytíř, Havel, Janoch, Vaněk, Dědič, Tušer, Řezáč (75. Otepka), Bálek, Švantner, Pasecký (73. Květoň)

S Českými Budějovicemi byla paní Štěstěna na straně Příbrami

Souboj s Českými Budějovicemi o vedení v soutěži přinesl vyrovnaný a kvalitní fotbal s infarktovou koncovkou. Po počáteční mírné územní převaze Budějovic se hra vyrovnala a z vývoje bylo všem jasné, že o výsledku může rozhodnout jediná chyba, jediný gól. Hosté šli do vedení ve 42. minutě. Příbram ale nejdříve v 59. minutě vyrovnala (Suchan) a o svém vítězství rozhodla šťastným gólem Černého doslova v poslední vteřině zápasu.
V neděli 5.5. čekal doma příbramské U17 klíčový zápas s tradičním a velmi kvalitním soupeřem – Českými Budějovicemi. V utkání šlo oběma soupeřům o průběžné vedení v ligové soutěži – Příbram mohla zvýšit svůj náskok na 5 bodů, zatímco vítězství hostů by je posunulo do čela o jeden bod. Souboj měl tedy ten správný náboj a bylo jen otázkou, jak se s tím vyrovnají hráči obou mužstev. V prvních patnácti – dvaceti minutách měly mírnou územní převahu České Budějovice. Na hostech byla patrná větší motivace a dobrá taktika, když zodpovědným vracením se za míč a účinným i důsledným napadáním ve středu hřiště nedovolovali Příbrami rozvinout své kombinační akce. Úvodní aktivita Budějovic vyvrcholila v 18. minutě – na centr z pravé strany si naběhl Bálek a hlavou ze dvou metrů měl velmi blízko k úvodní brance; Šebek ale vytáhl ze své brankářské torny výborný a efektní zákrok na brankové čáře a zkazil možnou budějovickou radost. Ve druhých dvaceti minutách prvního poločasu hrály prim spíše obrany obou soupeřů a bylo těžké dostat se k vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky. V 32. minutě po krátkých přihrávkách mezi Suchanem a Mrázem u postranní čáry dostal Růžek míč do tandemu – jeho centr na hranici malého vápna těsně minul zcela volný Špinar. Druhý poločas nezačal pro Příbram vůbec dobře. Ve 42. minutě se Bálek přes pravou stranu příbramské obrany dostal až brankové čáře, dokázal přes bránícího Barana odcentrovat a volný Pasecký jeden metr před brankou nedal hlavou Šebkovi šanci – 0:1. Příbramské ale gól nezlomil a stále se snažili dobýt budějovickou branku. Budějovice stále pozorně a zodpovědně bránili a zejména jejich standardní situace znamenaly nebezpečí pro Příbram. V 59. minutě se konečně ujala ta správná příbramská kombinace – Černý poslal kolmou přihrávku mezi obránce rozběhnutému Suchanovi, ten sám před Pavelecem nezaváhal a podél brankáře uklidil míč do sítě – 1:1. I když remízový stav odpovídal vyrovnanosti soupeřů, žádné z mužstev se s tím nechtělo smířit a snažilo se převážit skóre na svou stranu. Poslední minuty byly přímo infarktové a v mnohém připomněly závěr podzimního utkání s Plzní. O konečném výsledku nakonec rozhodla paní Štěstěna. V 78. minutě rozehrál Otepka roh a Janochova hlavička skončila na tyči příbramské branky! Běžely poslední vteřiny zápasu, když Hušek svou dlouhou nohou dokázal míč prostrčit na Černého a vyslat ho tak do pětadvacetimetrového samostatného nájezdu. Pavelec sice vyběhl a vrhl se Černému po nohy, míč ale je tečoval a ten se velkým obloukem (celou věčnost) snášel k brance, aby se nakonec v čase 40:00 odrazil od paty pravé tyče z té správné strany za brankovou čáru – 2:1 !!! Následovala obrovská radost a valná hromada Příbrami, obrovský pocit zmaru na straně Budějovic a závěrečný hvizd rozhodčího. Celý zápas i jeho závěr potvrdil, že fotbal nemá logiku. Nutno přiznat, že nezvítězilo lepší mužstvo, ale to šťastnější. V tomto případě nebylo spravedlnosti učiněno zadost - zápasu by určitě slušela spravedlivá remíza. Komentář soupeře (zdroj: stránky ČB): „Jiří Vlček (trenér): V utkání o první místo v tabulce přineslo vyrovnanou hru. Jedinou šanci v prvním poločasu zmařil výborným zákrokem domácí brankář Šebek, když vychytal výborného Bálka.Ten si to vynahradil v úvodu druhého poločasu, když obešel obranu domácích a z jeho centru vstřelil Pasecký úvodní branku utkání. Domácí vyrovnali po jediné chybě středu obrany. To Černý , který se do této doby nedokázal prosadit, našel uličkou Holého a ten překonal Pavelce na 1:1.Utkání rozhodl závěr zápasu, Janoch po rohu Otepky trefil tyč domácí branky a z protiútoku nás potrestal Černý když využil hrubé chyby Květoně a rozhodl utkání. Nešťastné utkání, které si zasloužilo remizu.“