27.05.2013
Česká liga dorostu U 17 A, 25. kolo
3:3
Teplice vs. Příbram
Branky: 11. Vokoun, 27. Růžička, 67. Chládek - 54. Špinar, 58. Suchan, 60. Svojše
Žluté karty: Svoboda, Hlaváček – Suchan, Hušek
Rozhodčí: Vitner, Beneš, Zubr
Teplice: Skalák, Svoboda, Kalivoda D., Vokoun, Flégl, Holenda, Baran, Chládek, Kalivoda M., Růžička, Hönl
Příbram: Šebek – Červeňák, Holý, Matějů, Růžek - Baran - Rys, Suchan – Mráz (41. Špinar, 76. Křikava), Svojše, Hušek

Teplická domácí série skončila, příbramská pokračuje – 3:3 (2:0)

Příbram U17 je prvním týmem, který si odvezl z Teplic body. Ačkoli v poločase vedly Teplice 2:0, dokázala Příbram ve druhém poločasu třemi brankami během šesti minut otočit skóre ve svůj prospěch. Teplice srovnaly na 3:3 z přímého kopu. V závěru zápasu byli hostí blízko vítězství, ale šance Matějů ani Suchana gólem neskončily.
V Teplicích se 25.5. utkala dvě mužstva se skvělou bilancí. Teplice dosud doma netratily ani bod a všech 11 domácích zápasů vyhrály, zatímco Příbram ještě neokusila hořkost porážky. V zápase šlo tedy o to, která ze sérií skončí, zda ta teplická, nebo ta příbramská. V prvních patnácti minutách byla převaha na straně Teplic. Domácí byly důrazní v napadání i v osobních soubojích a dlouhými nákopy před příbramskou branku se snažili využít svou výškovou převahu. Hostům se naopak nedařilo udržet míč na polovině soupeře a ve hře bylo velké množství nepřesností. Výsledkem tohoto obrazu hry byl první gól v příbramské síti. V 11. minutě skončil míč po teplickém rohu na břevně Šebkovy branky, v následném závaru byli důraznější domácí a Vokoun na vzdálenější tyči protlačil balón za brankovou čáru – 1:0. S postupem času Příbram vyrovnala hru a dokázala se dostat přes teplickou obranu, jenže scházela přesnost ve finální přihrávce a větší důraz v zakončení. Důraz před brankou naopak zužitkovaly Teplice v 27. minutě – po centru ještě dokázal Šebek vytáhnout hlavičku soupeře na břevno, ale dorážce z hlavy Růžičky do prázdné branky už zabránit nemohl – 2:0. V 38. minutě byl v dobré střelecké pozici Mráz, ale prováhal ten správný čas a o míč přišel. Ve 40. minutě byly Teplice velmi blízko tříbrankového vedení – Holý prohrál souboj s D.Kalivodou, ten se pak dostal sám před brankáře, poslal míč vedle Šebka a také těsně vedle pravé tyče příbramské branky. Ve druhém poločase Příbram výrazně zvýšila svůj pohyb a přesnost kombinací ve středu hřiště. Změna příbramského herního projevu se odrazila v uzemní převaze hostů, která vedla k expresnímu otočení průběžného skóre. V 54. minutě ještě skončila Suchanova střele z 23 metrů jen na břevně. V té samé minutě udržel Rys v rohu hřiště míč proti třem obráncům a perfektně přihrál zcela volnému Huškovi. Hušek z úhlu mířil na vzdálenější tyč, Skalák jeho střelu dokázal jen vyrazit před dobře postaveného Špinara, pro něhož už nebyl problém z metru doklepnout míč do teplické branky – 2:1. V 58. minutě překonal Rys obranu domácích, Hušek z jeho přihrávky trefil Skaláka, u odraženého míč byl první Suchan, opřel se do míče a po druhé rozvlnil teplickou síť – 2:2 = vyrovnáno!! Ale ještě nebyl všem příbramským minutám konec. V 60. minutě sklepl ve středu hřiště Baran míč Suchanovi, následovala Suchanova kolmá přihrávka, kterou Svojše využil a usměrnil balón za Skalákova záda – 2:3 = Příbram otočila skóre a vede!! V 65. minutě našel Holý dlouhým pasem Špinara, ale jeho střelu k tyči stačil Skalák vytěsnit na rohový kop. V 67. minutě, po ruce Matějů, nařídil rozhodčí přímý kop z hranice pokutového území. Teplický Chládek ho ze 17 metrů kopl přesně přes zeď a nedal Šebkovi žádnou šanci – 3:3. V závěru zápasu byla Příbram blízko zisku tří bodů. V 69. minutě po Huškově centru hlavičkoval Matějů zblízka jen do náruče Skaláka. V 76. minutě se k odraženému míči devět metrů od branky dostal Suchan, ale v dobré pozici přestřelil. Remízou tak Příbram připravila Teplicím prvním domácí bodovou ztrátu, zůstává i nadále bez prohry a schází ji poslední tři body k celkovému ligovému vítězství. Komentář soupeře (zdroj: internetové stránky Teplic): „Utkání se soupeřem, které ještě neokusilo za celou soutěž hořkost porážky, se pro nás vývýjelo dobře. První poločas jsme drželi dobře míč, soupeře včas dostupovali a neumožnili mu jeho kombinační hru a naopak jsme to byli my, kdo vstřelil dvě branky a zaslouženě vedl. Ovšem nakonec můžeme být rádi za bod, jelikož za výkon ve druhém poločase, který byl z naší strany špatný, jsme si vyhrát nezasloužili. Přestali jsme běhat, bojovat a plnit taktické pokyny z prvního poločasu a najednou bylo soupeře plné hřiště. Během deseti minut nám vstřelil 3 branky a rázem bylo vše jinak. Nám se podařilo aspon vyrovnat po krásném trestném kopu Chládka, ale to bylo z naší strany vše. V utkání mě mrzí přístup některých hráčů ve druhém poločase, jelikož bez srdce, nasazení a týmového výkonu se fotbal hrát nedá.“