11.06.2013
Česká liga dorostu U 17 A, 14. kolo
1:10
Sokolov vs. Příbram
Branky: 66. Mestl – 7., 25. a 39. Rys, 14. Růžek, 26. Křikava, 34. Hušek, 43. a 48. Černý, 57. Suchan, 72.
Rozhodčí: Nehasil, Hányš, Klinger
Diváci: 30
Sokolov: Wagneter, Cinkanič, Hamouz, Neudert, Mestl, Dlouhý, Marek, Fojtík, Trojek, Tamajka, Pojsl
Příbram: Šebek (41. Kuba) – Červeňák, Kvěch, Růžek, Hušek (41. Holý) - Baran (do 55. min.) - Rys, Suchan – Mráz (41. Svojše), Černý, Křikava (41. Špinar)

Dokonáno jest ! – Titul patří neporaženým !!

Příbramské U17 dotáhly v Sokolově do mimořádně úspěšného konce své celoroční snažení! Po vítězství 10:1 (6:0) se výrazně zapsaly do historie českých dorosteneckých ligových soutěží – nejen, že vyhrály svou ligovou skupinu, ale za celý ročník nepoznaly hořkost porážky!! (Viz přiložená fotografie.) Zápas se Sokolovem měl zcela jednoznačný, až exhibiční, průběh – hattrickem se blýskl Rys. O další příbramské branky se postarali Růžek, Křikava, Hušek, Černý (2x), Suchan a Špinar.
Příbramští mladší dorostenci U17 jeli v sobotu 8.6. do Sokolova už jako jistí vítězi své ligové soutěže. K dovršení mimořádné sezóny jim scházelo jediné – neprohrát a tím i zůstat jediným neporaženým týmem v českých dorosteneckých soutěžích v sezóně 2012/2013. Od úvodního výkopu šla Příbram zcela nekompromisně za svým cílem – byla lepší ve všech činnostech, když se téměř celý zápas hrálo na polovině Sokolova. Skóre zápasu otevřel, po narážečce s Černým, v 7. minutě Rys, který prošel domácí obranou a po zemi prostřelil Wagnetera – 0:1. Ve 14. minutě rozehrál Černý s Mrázem na krátko roh, Černý se pak pohrál se dvěma obránci a jeho přihrávku před branku usměrnil do sítě Růžek – 0:2. Následovaly dvě neproměněné možnosti Křikavy a Černého v 18. a 19. minutě a také střela Sokolova z 16 metrů v 21. minutě, která těsně minula Šebkovu branku. V 25. minutě se v rohu šestnáctky uvolnil Baran a nabil Rysovi, jehož střelu z 15 metrů zastavila až síť za zády Wagnetera – 0:3. Vzápětí předložil Červeňák Křikavovi tutovku před prázdnou branku – 0:4. V 34. minutě Černý narazil Huškovi, jenž svůj nájezd ukončil střelou k tyči – 0:5. Poločasové skóre se uzavřelo v 39. minutě – od Černého přes Mráze a domácího obránce se balón dostal k osamocenému Rysovi, který bez problémů završil svůj hattrick – 0:6. Navyšování příbramského vedení pokračovalo i ve druhém poločase. Ve 43. minutě, po kombinaci Suchana se Špinarem zakončil Černý svůj samostatný nájezd střelou podél brankáře – 0:7. Frustrovaní domácí hráči se čím dál více uchylovali k velmi ostrým zákrokům. Na to doplatil Baran, který musel po zásahu kopačkou do břicha (bez žluté karty a bez omluvy faulujícího hráče) ve 47. minutě ze hřiště. A protože trenér Janota už neměl, koho poslat na hřiště, dohrávala Příbram jen v deseti. Ale na obrazu hry se nic nezměnilo, Příbram předváděla v pravdě exhibiční hru, vstřelila však už „jen“ čtyři branky a jednu dostala. Ve 48. minutě se ujala Černého střela do pravé šibenice – 0:8. V 57. minutě obešel Rys i Wagnetera a Suchan už dorážel míč do prázdné branky – 0:9. V 66. minutě nabídl Červeňák svou chybnou přihrávkou Sokolovu možnost na čestný úspěch; Mestl sám před Kubou nezaváhal a nedal příbramskému brankáři šanci – 1:9. Poslední branku Příbrami vstřelil v 72. minutě Špinar, když dorazil Suchanovu střelu z 16 metrů vyraženou Wagneterem – 1:10. Nejen, že to byla kulatá branka v tomto utkání, byl to současně i 150. (!!!) gól vstřelený Příbramí svým soupeřům !! Po závěrečném hvizdu už propukly přímo na hřišti bujaré příbramské oslavy. Příbramské U17 dosáhly ojedinělý úspěch nezaznamenaný v dorosteneckých soutěžích nejméně od roku 2006! Za celou ligovou soutěž 2012/2013 NEPOZNALI příbramští mladší dorostenci HOŘKOST PORÁŽKY !!! Ztratili body pouze za čtyři remízy. Byli jediným týmem, který sebral Teplicím body v jejich domácím prostředí. A jsou také nejlépe střílejícím mužstvem – soutěž zakončili skórem 150:25, ziskem 70 bodů a zápasovou statistikou 22-4-0 !!! Příbram je také jedním ze dvou klubů, jejichž dvě mužstva dokázala v letošním ročníku vyhrát dvě soutěže (Příbram U19 a U17, Hradec Králové U17 a U16). Dík za takto ojedinělý úspěch patří také celému realizačnímu týmu v čele trenérem Petrem Janotou. A všem hráčům přejme do budoucna stálou radost z fotbalu a co nevíce úspěchů v kategorii U19. (obrazek http://www.fkpribram.cz/img/u17_neporazeni_2013.jpg)U-17(/obrazek)