09.04.2013
Česká liga dorostu U 16 A, 18. kolo
8:0
Příbram B vs. Vyšehrad
Branky: Příbram - 2´ vlastní; 4´ 20´ 70´ Šrain; 17´ Januška; 21´ Srp; 33´ Kvída; 77´ Šváb;
Rozhodčí: Jiří Kříž, Lukáš Vosolsobě, Michal Burian
Diváci: 30
Příbram B: Javorský,Makoš,Rajtr,Kvída, Břížďala, Klauz ( 62´ Valenta), Januška (76´Bouček ), Květ (50 Junek), Šrain,Reichenauer ( 50´ Šváb), Srp ( 62´Vacík ).
Vyšehrad: Sestava: Slavoj Vyšehrad Opletal, Solanes, Moravec, Křovák, Křemen, Vyjídáček, Horváth, Charvát, Rodina, Šváb, Gondek Střídající: Vojtěch, Štěpánek, Pospíchal,

U - 16 konečně jasné a zasloužené vítězství

Miloslav Klauz

V dalším kole mistrovské soutěže narazila naše U - 16 na soupeře z Vyšehradu a celkem lehce si s ním poradila 8 - 0.
Vstup do zápasu se nám vydařil skvěle, hned ve druhé minutě jsme po pravé straně předvedli akci na jeden dotek a střílený centr M. Klauze si obránce Vyšehradu srazil do vlastní sítě 1:0. O dvě minuty později byl faulován ve velkém vápně T. Srp a nařízenou penaltu s přehledem proměnil J. Šrain 2:0. V 17. minutě přidává třetí branku Příbrami J. Januška, když dorazil hlavou do branky odražený míč po střele T. Srpa. O tři minuty později po rychlé individuální akci J. Šraina se skóre mění po čtvrté. Minutu na to si připisuje asistenci i brankář T. Javorský, který vyslal dlouhou přihrávkou T. Srpa, který přidal 5. branku zápasu a zároveň svou 20. v sezóně. Poločasové skóre zápasu uzavřel po rohovém kopu J. Reichenauera hlavou J. Kvída. První poločas skončil 6:0, když jsme na hřišti jednoznačně dominovali a soupeře vůbec k ničemu nepustili. Ve druhém poločase jsme lehce polevili v nasazení a aktivitě, ale i tak soupeře ve všech směrech bezpečně přehráli. Po několika neproměněných příležitostech přidává 7. branku zápasu opět z pokutového kopu J.Šrain a konečné skóre 8:0 uzavřel po střele J. Boučka dorážkou do prázdné branky O. Šváb. V tomto zápase jsme předvedli zatím nejlepší výkon jara, především v prvním poločase se nám dařilo kombinačně přehrávat soupeře a dostávat se do šancí, které jsme oproti předešlým zápasům proměnili. Příští týden nás čeká prověrka v Plzni, kde nás čeká daleko těžší soupeř.