Žluté karty: Rilke, Hunal - Řepka, Horváth
Příbram: Pařízek - Lesák (46. Sviták), Homola, Hunal, Nohýnek - Jungr, Otepka, Kropík, Tesařík (59. Vaculík) - Huňa (64. Polodna), Rilke
Sparta: Blažek - Pospěch, Řepka, Drobný, Kadlec - Kolář, Hušek (46. Kisel), Horváth, Šimák (72. Ančic) - Kulič (90. Zabavník), Došek

Sparta k bodům Marilu nepustila

Jan Vostrý

Ani na druhý pokus se nepodařilo Marile porazit v jarním začátku sezóny Spartu Praha. Ta zvítězila na Stadioně Na Litavce tentokrát 0:2 brankami Kuliče a Šimáka.
Deštivé odpoledne přineslo zápas se soupeřem, který k Litavce po pár dnech zavítal podruhé, tentokrát k ligovému duelu. Diváků i přes nehostinné podmínky přišlo dokonce víc, než v pohárovém klání. V první větší šanci se objevil Tesařík, když dostal přesný centr od kreativního Jungra, jenže zblízka poslal míč nad branku Blažka. Sparta zatlačila do obrany Marilu ve 24. minutě a hned skóroval Kulič, když si našel místo při rohovém kopu. Odpověď mohla přijít brzo, jenže Huňa nedal v pozici před Blažkem větší důraz do střeleckého pokusu. Standardní situace se tentokrát jejich exekutorovi Otepkovi nedařily, a po jednom z rohů využila Sparta brejk do odkryté obrany. Šimák postupoval sám na Pařízka a nerušeně skóroval podruhé ve 37. minutě. Ve druhém poločase se Sparta výrazně zaměřila na obrannou činnost a nepouštěla domácí tým ani do náznaků šancí. Centrované míče vysocí stopeři vždy odvrátili do bezpečí. Jediným zajímavějším okamžikem tak byla Blažkova minela, po níž měl Rilke na moment míč, ale zakončit již nestačil.