Plzeň: Sváček, Krušina, Vacovský, Hašek, Sedlák, Svoboda, Matějka, Sedláček, Vlk, Kopřiva, Ritschel Střídající: Boček, Novák, Havel, Šilhán, Skála, Mudra, Balcar
Příbram B: Šedivý, Makoš, Rajtr, Kvída, Břížďala, Klauz, Bouček, Květ, Šrain, Reichenauer, Srp Střídali: Šváb, Junek, Javorský, Valenta, Schöbel

Bojovný výkon v Plzni

Miloslav Klauz

V krásném slunečném dni jsme se vydala naše U16 k dalšímu mistrovskému zápasu, tentokrát do Plzně. Soupeř z čela tabulky stejně jako naše mužstvo dával tušit, že půjde a náročné a dramatické utkání. Ten kdo se těšil na napínavé a pěkné utkání určitě nebyl zklamaný.
Hned v první minutě centr Míly Klauze našel Jendu Šraina, ale jeho střela mířila těsně vedle soupeřovy branky. Hra byla zajímavá a obě mužstva se snažila získat iniciativu na své kopačky. Hrálo se útočně na obě strany. Bohužel v 8. minutě po naší chybě v obraně se dostal do střelecké pozice hráč Plzně a překonává našeho brankáře. 1 – 0. Podobnou chybu jsme zopakovali v 18. minutě, ale tentokrát šla střela těsně nad branku. Začali jsme mít mírnou převahu v poli, ale zatím jsme ji nedokázali vyjádřit brankou. Ve 29. minutě centruje Tomáš Břížďala a střelu Jana Reichenauera odráží zadáci Plzně mimo branku. Za zmínku ještě stojí trestný kop Plzně z 32. minuty, který prošel kolem celé naší branky, ale nikdo jej nezasáhl, takže skončil v zámezí. Poločasový výsledek zůstává 1 – 0 pro Plzeň. Úvod druhého poločasu opět patří našim hráčům a dostáváme domácí pod tlak. Ve 48. minutě po rohu se ze skrumáže před brankou se konečně prosazuje naše mužstvo a Pepa Kvída vyrovnává na 1 – 1. Naši hráči stupňují tlak, ale z přemíry snahy děláme chyby. Diváci sledují zajímavé utkání, když se hra rychle přelévá z jedné strany na druhou. V 52. minutě se vyznamenal náš brankář Jenda Šedivý, když včasným vyběhnutím zlikvidoval samostatný únik. Když Plzeň z trestného kopu v 57. minutě nastřelila tyč a ani naše další dvě šance, do kterých se dostal Jenda Šrain, neskončily brankou, rozchází se oba soupeři po pěkném výkonu smírně 1 – 1. Naši hráči si rozhodně zaslouží pochvalu za bojovný a snaživý výkon v jarní části soutěže rozhodně z jejich strany nejlepší.