FK VIAGEM PŘÍBRAM
Česká liga žáků U 15, 24. kolo
Příbram vs. Písek
Branky: 11´+ 57´ Bělohlávek
Příbram: Glogar - Pohořálek, Wimmer (35´ Gregor), Maršík, Straka - Leitner, Matoušek, Hlavatý (45´ Drašnar), Obdržal - Jedlička, Bělohlávek

Remíza úspěchem pro soupeře

Petr Straka

24. kolo přivedlo na náš domácí UMT trávník soupeře, který je aktuálně v tabulce těsně za naším týmem. Nejen z tohoto důvodu se dala očekávat zajímavá fotbalová konfrontace obou celků. Bohužel soupeř evidentně přijel s jinou taktikou.
Přestože naše mužstvo doznalo vynucených změn v sestavě, od prvních minut jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a trvale se snažili o ohrožení hostujícího gólmana. Naší hře, založené na rychlé kombinaci, zatím chyběl jen klid v koncovce. Soupeř hrozil pouze brejkovými výpady, které naše obrana zatím pokrývala. V 11. minutě našla ideální přihrávka do pokutového území našeho střelce, který zachoval onen "klid" a my se mohli radovat ze zaslouženého gólu. Vítr z našich plachet nám sebrala ojedinělá, nicméně výborně trefená střela, na kterou náš gólman nedosáhl. Bohužel jsme se v přemíře snahy o otočení výsledku nevyvarovali i individuálních chybiček. Soupeř jedné z nich využívá a po opět pěkné střele se dokonce ujímá vedení, které vydrželo až do konce prvního poločasu. Do druhého poločasu nastupujeme s jasným cílem. Aktivní hrou a trpělivostí otočit stav zápasu v náš prospěch. Soupeř naopak evidentně nastoupil se záměry priority obranné hry a zdržování. Náš celek byl rozhodně týmem, který jednoznačně více toužil po vítězství, kterého ovšem nešlo dosáhnout bez vstřelených branek. V 57. minutě konečně vyrovnáváme, když využíváme centrovného míče do brankoviště soupeře. Poslední minuty zápasu byly zcela v naší režii, ale rozhodující gól nepadl. I přes velkou snahu našeho týmu jsme tentokrát soupeři bod za remízu spíše věnovali.
sobota 14.1.2023
Příprava A-tým, přát.
FK VIAGEM PŘÍBRAM
FK Zbuzany 1953