29.07.2013
I.Celostátní liga U 19, 1. kolo
13:0
Příbram vs. Frýdek-Místek
Branky: 6., 9. 49. a 87. Suchan, 13., 28., 43. a 63 Černý, 17. Ježdík, 31. Junek, 34. Hlinka, 68. a 70. Špinar
Rozhodčí: Zadinová - Hrabovský, Myška
Diváci: 70
Příbram: Kočí – Ježdík (39. Michalec), Tregler, Matějů, Holý - Baran – Rys (17. Červeňák), Suchan – Hlinka (63. Špinar), Černý (67. Svojše), Junek (78. Hušek)
Frýdek-Místek: Hill - Farský, Pavlíček, Štěrba, Rimel (53. Walder) - Pollák (33. Belej), Panák (60. Le Dinh), Sušovský, Červeňák - Glembek (78. Jandek), Curylo (46. Zajac)

Čtyři branky Černého a Suchana – U19 rozstřílela Frýdek-Místek 13:0

Příbramským U19 se mimořádně vydařil vstup do prvoligové soutěže. Svou rychlostí, důrazem a pohlednými kombinacemi domácí zcela rozložili obranu Frýdku-Místku a nastříleli mu třináct gólů. Mimořádnou střeleckou formu předvedli Černý se Suchanem, z nichž každý zatížil konto soupeře čtyřmi brankami. O další trefy do černého se podělili Špinar (2x), Ježdík, Junek a Hlinka.
V sobotu 27.7.2013 vstoupili příbramské U19 do nejvyšší dorostenecké soutěže domácím zápasem proti Frýdku-Místku. Utkání se hrálo za velkého vedra, se kterým se výrazně lépe vypořádali domácí, kteří po celý zápas nedali hostům možnost na přijatelný výsledek. Už od úvodních vteřin byla patrná územní převaha Příbrami, Obrana Frýdku-Místku měla velké problémy s bráněním rychlých příbramských protiútoků po obou stranách hřiště a také s pokrytím prostoru před vlastní brankou. Domácí poprvé zahrozili v 5. minutě, ale Rys nestačil zakončit dobrou přihrávku od Černého. O první soutěžní gól Příbrami se postaral Suchan v 6. minutě. Junek přihrávkou podél autové čáry našel Černého, ten předložil přihrávkou podél branky „tutovku“ správně naběhnuvšímu Suchanovi, jenž zakončoval z 6 metrů do prázdné branky – 1:0. V 8. minutě odvracel Matějů centr hostů těsně před brankou, naštěstí míč těsně minul břevno příbramské branky a byl z toho frýdeckomístecký roh. Po zahraném rohu následoval v 9. minutě rychlý protiútok Příbrami, centr Hlinky a zakončení Suchana z 9 metrů – 2:0. Ve 13. minutě si Suchan s Černým vyměnili role – Suchan na hranici šestnáctky našel Černého, který se proháčkoval obranou a sám před Hillem poslal míč k tyči – 3:0. V 17. minutě se po rychlé kombinaci dostal k zakončení Rys, Hill mu ale nohama zabránil ve skórování. V téže minutě Ježdík zakončil hlavou přesný Junkův centr – 4:0. Ve 28. minutě neotálel Ježdík s autem, následovala Suchanova zpětná přihrávka a Černého zakončení k tyči – 5:0. V tuto chvíli to už vypadalo na velmi vysoké vítězství Příbrami, hosté nebyli schopni zastavit brankostroj domácích. V 31. minutě vyvezl Matějů míč z hloubi pole, byl faulován, hlavní rozhodčí ponechala Příbrami výhodu, Suchan přihrávkou doleva našel Junka a ten střelou na vzdálenější tyč překvapil Hilla – 6:0. V 34. minutě získal Baran míč na vlastní půlce a přihrávkou po čáře nastartoval nezadržitelný expres jménem Junek; po jeho finální přihrávce před prázdnou branku už neměl Hlinka problém se zakončením – 7:0. Ve 43. minutě dosáhl na hattrick jako první Černý, když využil odraženého míče po akci Michalce a z otočky poslal míč po rukama Hilla po osmé do frýdecké branky – 8:0. Druhý poločas už byl zcela v režii Příbrami, hrálo se prakticky na jednu branku a jedinými otázkami bylo, kdo a kdy vstřelí desátý příbramský gól, kde se zastaví skóre a zda Příbram uhájí čisté konto. I když domácí během druhé půle neproměnili množství brankových příležitostí (tam je ještě rezerva), přesto ještě vstřelili další pět branek. Ve 49. minutě se narodil druhý hattrick zápasu – Michalec přihrávkou do tandemu poslal do sprintu podél čáry Červeňáka, jehož zpětnou přihrávkou zužitkoval Suchan u bližší tyče střelou po břevno - 9:0. O jubilejní desátý, a svůj čtvrtý, gól se postaral Černý v 63. minutě – po dlouhém centru se dostal k zakončení Hlinka, jeho střelu brankář jen vyrazil a Černý zakončoval do prázdné branky – 10:0. O další dvě branky se postaral Špinar po pěti minutách pobytu na hřišti. Nejprve v 68. minutě využil důraz a sílu Červeňáka v soupeřově šestnáctce, aby zakončil do prázdné branky – 11:0. V 70. minutě vrátil Svojše přihrávku Červeňákovi. A „Červ“ vymyslel svou třetí gólovou přihrávku, když pasem mezi obránci našel Špinara, jenž usměrnil míč do sítě – 12:0 (na hattrick už Špinar nedosáhl, protože v 90. minutě po přihrávce, koho jiného než svého dvorního nahrávače Červeňáka, trefil jen břevno soupeřovy branky). Poslední slovo, a své čtvrté v zápase, měl Suchan v 87. minutě, když svou střelu po zemi z přímého kopu z 16 metrů umístil přesně k pravé tyči – 13:0. Vstup do soutěže se tedy Příbrami U19 nad míru povedl. Příští týden naše borce čeká velmi pravděpodobně mnohem kvalitnější soupeř – Hradec Králové.